17:31 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Eesti uudised
lühendatud link
3410

Vabariigi President Kersti Kaljulaid külastas teisipäeval keskpolügonil kaitseväe suurõppust Kevadtorm

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Riigipea kohtus nii Eesti kutseliste kaitseväelaste, ajateenijate ja reservväelastega kui meie liitlaste üksustega, kes õppusel osalevad.

"Juubelihõnguline Kevadtorm oli muljetavaldav — ühelt poolt oli kohal rohkem liitlasi ja tehnikat kui varem ning ka õppus ise on ajaliselt pikem. Aga veelgi olulisem oli näha neid üksusi, ükskõik mis keelt nad siis parasjagu emakeelena kõnelevad, õlg õla kõrval harjutamas. Meie liitlaste jaoks on see võimalus päriselt läbi mängida olukordi, millest nad tavaliselt loevad ainult materjalides. Eesti ajateenijad on maailma parimad ja meil on põhjust nende üle uhked olla," ütles õppuselt naasnud riigipea.

Керсти Кальюлайд во время посещения учений Весенний шторм
© Estonian Defence Forces
Juubelihõnguline Kevadtorm oli muljetavaldav – ühelt poolt oli kohal rohkem liitlasi ja tehnikat kui varem ning ka õppus ise on ajaliselt pikem.

President Kaljulaidi sõnul väärivad lisaks õppustel osalenutele tunnustamist ka need, kes küll ise vormi selga ei tõmba, kuid moodustavad kaitseväelaste jaoks olulise tugivõrgu, vahendas presidendi kantselei.

"Pereliikmed ja lähedased, aga ka need tööandjad, kes on otsustanud õppusel osalevale reservväelasele palka edasi maksta, on osa meie julgeolekust," sõnas ta.

Riigipead saatis õppusel kaitseväe juhataja kindral Riho Terras. Õppusele lendas riigipea koos USA Euroopa maavägede aseülema kindralmajor Gronskiga kopteril Black Hawk, et tutvuda toimuvaga ka õhust. Tapal anti riigipeale ülevaade õppusest, misjärel siirdus ta maastikule ning kohtus õppusel osalevate kaitseväelastega.

Samal teemal

Kevadtormil algasid kõige tulisemad lahingud
Kevadtorm tugevneb: täna algavad lahingud
Kevadtormil algas brigaadide koostegevusõpe
Poola ründelennukid saabusid Kevadtormile
Kevadtormile saabusid esimesed liitlaste lennuvahendid
Kaitseväelased suunduvad Kevadtormile
Algab seni suurim Kevadtorm
Kevadtorm 2017: ei saa välistada kahjusid
Ajateenijad läksid Kevadtormil vasturünnakule
Tagid:
kopter, Black Hawk, Kevadtorm, kaitsevägi, reservväelased, ajateenija, Kersti Kaljulaid, president, Tapa

Peamised teemad