15:50 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Eesti uudised
lühendatud link
3501

Kolmapäeval lõppes Kevadtormil õppuse viimane faas ehk taktikaline lahinguülesannete täitmine

TALLINN, 24. mai — Sputnik. „Eri riikide sõdurid suutsid kiirelt moodustada ühtse meeskonna ning saada hakkama keerukate ülesannetega kiirestimuutuvas õpikeskkonnas," ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo. „Meie käsutuses olid helikopterid, tankid, soomukid ja sillamasinad, mida 2. jalaväebrigaadil igapäevaselt ei ole. Saime Kevadtormil kogemuse, kuidas paremini nende vastu sõdida."

Õppusele lendas riigipea koos USA Euroopa maavägede aseülema kindralmajor Gronskiga kopteril Black Hawk
© Estonian Defence Forces http://mil.ee

Õppuse viimases faasis tegi 1. jalaväebrigaadile ja NATO lahingugrupile vastutegevust 2. jalaväebrigaad, mille koosseisu kuulusid õppusel lisaks Kuperjanovi jalaväepataljonile Saksa, Läti, Leedu ja Poola kompaniisuurused üksused ning Soome ja Hollandi pioneerid, teatab kaitseväe peastaap.

1. jalaväebrigaadi koosseisus osalesid õppuse viimases faasis Scoutspataljon, Kalevi jalaväepataljon ning liitlaste lahingugrupp, mida toetasid kaudtulega nii suurtükiväepataljoni kui ka liitlaste kaudtulerelvad. Õhuväe ja liitlaste õhuvahendid toetasid lahingutegevuses mõlemat brigaadi. 

Kolmenädalase õppuse üks eesmärke oli ajateenijatest koosnevate jalaväepataljonide väljaõppe ja tegevus hindamine erinevates lahinguliikides enne reservi arvamist juuni algul. Samuti harjutatati Kevadtormil koostegevust jalaväe ja erinevate relvaliikide ning staapide, üksuste ja liitlaste vahel. 

Kevadtorm Eestis
Kaitseväe Peastaap / rms Karl Johanson

Kevadtormil algasid teisipäeva varahommikul kõige tulisemad lahingud. President Kersti Kaljulaid külastas samal päeval keskpolügonil kaitseväe suurõppust. Riigipea kohtus nii Eesti kutseliste kaitseväelaste, ajateenijate ja reservväelastega kui meie liitlaste üksustega, kes õppusel osalevad.

8. mail alanud Kevadtormil osales ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit. Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalesid õppusel kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid.

Üle Eesti peetava Kevadtormi lõpurivistus peetakse 25. mail kaitseväe keskpolügoonil, õppus lõpeb 26. mail.

Samal teemal

Baltimaad on muutunud NATO sõjaväebaaside teenindusalaks
Kevadtormil algasid kõige tulisemad lahingud
Kaitseväelased harjutasid suurõnnetuse lahendamist
Scoutspataljon saadab lahingusse uued lahingumasinad
Kevadtorm tugevneb: täna algavad lahingud
Algab seni suurim Kevadtorm
Kevadtorm 2017: ei saa välistada kahjusid
Tagid:
lahing, taktikaline, õppus, lask, viimane, Kevadtorm, Eero Rebo, Eesti

Peamised teemad