05:29 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
9240

Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Korb ütles ajakirjanikele, et tegi otsuse koalitsiooni tervise huvidest lähtuvalt, vahendab ERR.

"Soovin, et koalitsioon jätkaks. Arvan, et tänane koalitsioon on Eesti hea tuleviku garantii ja mina ei taha selle koalitsiooni tööle takistusi tekitada, sest on päris palju selle poole aasta jooksul tehtud ja suuri asju on veel ees," selgitas Korb. Ta lisas, et Eesti peab kuuluma NATO-sse ja Euroopa Liitu.

Peaminister Jüri Ratas tunnustas Mihhail Korbi professionaalse ja pühendunud töö eest valitsuses.

Riigihalduse minister kutsuti Haapsallu kohtuma veteranidega, kus ta teatas muuhulgas: "Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmelisuse poolt."

Hiljem Korb vabandas oma Haapsalu esinemise eest: "Kinnitan siinkohal, et toetan täielikult Eesti kuulumist NATO-sse ning meie liitlaste tööd ja kohalolekut Eesti kaitsevõime tugevdamisel."

Peaminister kritiseeris Korbi sõnavõttu. "Mihhail Korbi NATO teemaline sõnavõtt oli ebaõnnestunud ja kahetsusväärne. Valitsuse seisukoht julgeolekupoliitikas on üksmeelne ja pole muutunud. Sama on kinnitanud minister Korb, kes oma ebaõnnestunud sõnavõtu eest ka vabandas," teatas Ratas kolmapäeval sotsiaalmeedias.

Tagid:
vabandamine, tagasiastumine, koalitsioon, NATO, Mihhail Korb, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad