13:09 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
16263

Eestist saadetakse välja Narva Vene peakonsul Dmitri Kazjonnov ja konsul Andrei Surgajev

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Seda kinnitas ERR-ile välisministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova. Ta kinnitas, et meestele on noot kätte antud ja nad peavad nüüd riigist lahkuma. Välisministeerium ei kommenteeri, miks konsulid välja saadetakse.

Diplomaatilise praktika kohaselt võib oodata nüüd Venemaa-poolse vastusammuna mõne Eesti diplomaadi Vene Föderatsioonist välja saatmist.

Venemaa välisministeeriumi teatel on tegemist ebasõbraliku sammuga ja diplomaatide välja saatmine ei jää vastuseta, vahendas RIA Novosti.

"See on järjekordne ebasõbralik ja põhjendamatu samm, mis saab vastuse," seisab Vene välisministeeriumi avalduses.

Venemaa saatkonna pressiesindaja Deniss Mosjukov kinnitas intervjuus portaalile Sputnik Eesti, et Venemaa Narva konsulaadi diplomaatidele on noot kätte antud ja nad peavad riigist lahkuma. "See on samm, mis toob kaasa negatiivseid tagajärgi kahepoolsetele suhetele, " järeldas saatkonna esindaja.

Vene kodanike liidu esimees Gennadi Filippov on üllatunud Eesti võimude otsuse üle. Ta rääkis portaalile Sputnik Eesti, et pole kunagi kuulnud, et Venemaa Narva konsulaadi diplomaadid oleksid öelnud midagi solvavat Eesti kohta.

"Nad (Narva Vene peakonsul Dmitri Kazjonnov ja konsul Andrei Surgajev — toim.) on tõelised diplomaadid. Ei usu, et nad võisid diplomaatilise eetika kohaselt valesti käituda," ütles Narva energeetikute ametiühingu endine esimees Vladimir Aleksejev.

Tagid:
väljasaatmine, saatkond, diplomaat, konsul, Eesti, Venemaa

Peamised teemad