20:07 19. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Opositsioon otsustasid alustada allkirjade kogumist rahandusminister Sven Sesteri (IRL) umbusaldamiseks

Opositsioon algatas Sesteri umbusaldamise

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
2010

Esmaspäeval kogunenud Reformierakonna, Vabaerakonna ja EKRE riigikogu fraktsioonide juhid otsustasid alustada allkirjade kogumist IRL-i kuuluva rahandusministri Sven Sesteri umbusaldamiseks

TALLINN, 29. mai — Sputnik. Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri hinnangul väärib kogu valitsus eesotsas peaminister Jüri Ratasega umbusaldamist, vahendas riigikogu pressiteenistus.

„Peaministri valikud valitsusjuhina ja Keskerakonnas toimuv oleks piisav alus ka peaministrile umbusalduse esitamiseks, ent hetke suurim probleem on siiski Eesti riigi võlgadesse viimine, uued maksud ja ettevõtluskeskkonna lõhkumine. Seetõttu otsustasime alustada allkirjade kogumist rahandusministri umbusaldusavaldusele," ütles Pevkur.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul näitab Sven Sesteri põhimõtteline meelemuutus eelarvetasakaalu osas, et selline inimene Eesti rahandust juhtida ei saa. „Olukord on skisofreeniline, kus Sester erinevates koalitsioonides on oma vaateid muutnud diametraalselt," märkis Talvik.

EKRE esimees Mart Helme ütles, et rahandusminister on tõestanud oma ebakompetentsust ja vastutustundetust riigi rahanduse korraldamisel. „Majanduse tõusulaine ootuses ei saa selline minister valitsuses jätkata," lausus Helme.

Millal umbusaldusavaldus üle antakse, selgub lähiajal.

Ratas: Sester teeb väga head tööd

Peaminister Jüri Ratase sõnul on valitsuses tugev ja ühtne meeskond ning rahandusminister Sven Sester viib ellu valitsuskoalitsiooni läbimõeldud poliitikat ja seisukohti, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

„Rahandusminister on teinud tõsist tööd nii ministeeriumis kui ka valitsuse otsuste selgitamisel Riigikogu ees ja avalikkusele. Sester on pingutanud maksuvaba tulu reformi elluviimiseks, et tõsta kõigi madala- ja keskmise sissetulekuga inimeste heaolu ning aidanud leida vajalikku lisaraha tervishoiule," tõi Ratas välja.

„Rahandusminister ja kogu valitsus töötavad Eesti majandusseisakust väljaviimise nimel. Konkreetseteks näideteks on energiamahukate ettevõtete erisus, strateegiliste investeeringute elluviimine, ettevõtluskonto loomine, bürokraatia vähendamine ja mitmed teised sammud ettevõtluskeskkonna parandamiseks," sõnas Ratas.

Rahandusminister

Rahandusministri nimetab ametisse ja vabastab ametist Vabariigi President peaministri ettepanekul, seisab valitsuse kodulehel. Rahandusminister on riigi rahanduse juht, kes koordineerib riigi finantspoliitikat ning riigi eelarve- ja maksupoliitikat. 

Rahandusminister juhib rahandusministeeriumi tööd valitsuse finantspoliitika, riigi eelarvepoliitika, maksu- ja tollipoliitika, majandusanalüüsi- ja prognoosi, riikliku statistika, auditi, riigi finantsvarade ja —kohustuste haldamise, riigile antava välisabi ja laenude valdkonnas.

Lisaks annab minister Vabariigi Valitsusele aru rahandusministeeriumi tegevusest ja esitab ettepanekuid ministeeriumi valitsemisala puudutavate küsimuste otsustamiseks.

Rahandusminister kinnitab ametisse ministeeriumi valitsemisalas olevate valitsusasutuste juhid ning ministeeriumi asekantslerid ja osakondade juhatajad.

Rahandusminister esitab valitsusele ettepanekuid ministeeriumi eelarve ning vajadusel lisaeelarve kohta. Ühtlasi otsustab ta eelarvevahendite kasutamise ning jälgib eelarve täitmist. Minister kinnitab riigieelarvest lähtudes ka ministeeriumi valitsemisalas olevate riigiasutuste eelarved.

Rahandusminister otsustab ministeeriumi hallatavate riigiasutuste moodustamise ja kinnitab nende põhimäärused, struktuuri ja töökorralduse.

Rahandusminister Sven Sester

Sven Sester on Eesti Vabariigi rahandusminister alates 23. novembrist 2016. Ta kuulub Erakonda Isamaa ja Res Publica Liit. Sester oli ka Eesti Vabariigi rahandusminister aastatel 2015-2016.

Aastatel 2009-2015 kuulus Sester Riigikogu XI ja XII olles rahanduskomisjoni esimees ja aseesimees ning majanduskomisjoni liige.

Aastail 2007-2015 oli ta Roosikrantsi Hotell OÜ juhatuse liige ja nõukogu esimees ja aastail 1993-2015 Baltic Real Investments OÜ (endine ERI Kinnisvara AS) direktor, nõukogu aseesimees ja nõukogu esimees.

Aastatel 2003 — 2005 oli ta Eesti Loto nõukogu esimees. Aastatel 2002 — 2003 oli ta Tallinna Linnavolikogu liige.

Sester on töötanud ka ERI Kinnisvara AS-i direktori, Eries AS-i kommertsdirektori, Ühisettevõtte Selected Daily Mail müügidirektor ja direktori ning Mainori Avaliku Arvamuse Uuringute Keskuse (hilisem EMOR) infotöötleja ja infotöötlejate koordinaatorina.

14. juulil 1969. aastal Tallinnas sündinud Sven Sester sai keskhariduse Tallinna 24. Keskkoolist (Kopli Kunstigümnaasium) ning kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolist infotehnoloogia erialal.

Tagid:
allkirjad, umbusaldus, koalitsioon, opositsioon, IRL, Sven Sester, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad