02:54 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
1831

Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul on Itaalia Eesti jaoks oluline NATO lõunatiiva liitlane, kellega koostööd tuleb tihendada

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Kaitseminister Margus Tsahkna kohtus täna Roomas Itaalia kaitseministri Roberta Pinotti'ga, kellega arutati regionaalse julgeoleku, NATO, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise, terrorismivastase võitluse ning sisserändega seotud teemadel, vahendab kaitseministeerium.

„Täna aktuaalne terrorismivastane võitlus on ühtemoodi tähtis teema nii Itaalia kui ka Eesti jaoks. Kinnitasin Itaalia kaitseministrile, et Eesti on valmis igakülgselt panustama terrorismivastasesse võitlusesse ning see võiks olla üks meie kaitsekoostöö tugipunkte," ütles Tsahkna.

Kaitseminister tutvustas oma Itaalia kolleegile ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete, kus on kesksel kohal turvaline ja kaitstud Euroopa.

Lisaks külastas kaitseminister Itaalia visiidi käigus EL-i mereväeoperatsiooni EUNAVFOR Med SOPHIA peakorterit, esines ettekandega NATO Kaitsekolledžis ning kohtus parlamendi esindajatekoja kaitsekomisjoni esimehe Francesco Saverio Garofani'ga.

Kaitseminister Margus Tsahkna Itaalia visiit lõpeb 31. mail.

Põgenikud ründavad Itaaliat

Kõige tugevamalt kannatab paatidel saabuvate põgenike tulva all Itaalia, vahendas Sputnik Eesti alles möödunud nädalal.

Nagu teatab Bild viitega Euroopa eriteenistuste salajasele raportile, ootavad 6,66 miljonit põgenikku Vahemeremaadest võimalust jätkata oma teekonda Euroopasse.

Raporti andmed kajastavad olukorda 2017. aasta aprilli lõpul. Jaanuari lõpul oli põgenike arvuks 5,95 miljonit inimest, seega on jutt selle arvu suurenemisest 12% võrra.

Kõige tugevamalt kannatab paatidel saabuvate põgenike tulva all Itaalia. Käesoleva aasta algusest aprilli lõpuni on riiki saabunud 37 300 pagulast (kogu 2015. aasta jooksul oli neid 181 500). Nagu ülevaate autor sedastab, on 55% meritsi saabunud sisserändajatest pärit Nigeeriast, Bangladeshist, Guineast, Côte d'Ivoire'ist ja Gambiast.

Tagid:
toetus, liitlane, julgeolek, visiit, NATO, EL, Margus Tsahkna, Itaalia

Peamised teemad