05:46 19. Jaanuar 2018
Tallinn-4°C
Kuula otse
Peaminister Jüri Ratas kohtus Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier’ga

Ratas: pingutame läbirääkimistel Ühendkuningriigiga (uuendatud)

© Фото: Stenbocki maja
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (142)
1722

Eesti pingutab eesistujana, et hoida EL27 ühtsena läbirääkimistel Ühendkungingriigiga

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier'ga, kes külastab Euroopa Liidu pealinnu, et selgitada läbirääkimiste kulgemist ja hetkeseisu, vahendas valitsuse kommunikatsiooni büroo.

„Eesti toetab täielikult Euroopa Komisjoni ja Barnier'd Artikkel 50 läbirääkimistel Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumisel," kinnitas peaminister Ratas.

„Eesti põhiline roll Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana aasta teises pooles on hoida Euroopa Liit ühtse ja tegutsemisvõimelisena," ütles Ratas. „Ühendkuningriigi lahkumisläbirääkimiste juhtroll on Euroopa Komisjonil, kellega teeme eesistujana igakülgset koostööd."

Peaministri sõnul on Euroopa Liit silmitsi mitmete väljakutsetega samal ajal kui liikmesriigid pingutavad igapäevaselt, et juba kokku lepitud tegevused oleks ellu viidud.

„On oluline, et Brexiti läbirääkimised ei halvaks Euroopa Liidu teovõimet teistes valdkondades ega varjutaks pärast Euroopa liidrite Bratislava ja Rooma kohtumist tärkama hakanud optimismi."

Ratase sõnul on Brexiti puhul esmaoluline tagada kodanike ja ettevõtete huvid. „Peame vähendama ebakindlust, mis lahkumisläbirääkimiste ja lõpuks ka lahkumise tulemusena tekib. Samuti tuleb ettevõtjatele tagada õiguskindluse säilimine."

Peaminister avaldas lootust, et lahkumisläbirääkimiste protsess kulgeb sujuvalt. „Lahkumisläbirääkimised algavad üsna pea, kuid rääkides Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi võimalikust suhtest tulevikus, on kõigi huvides, et see suhe oleks võimalikult lähedane," toonitas Ratas.

Barnier' sõnul on Eesti eesistumisel Brexiti kõnelustes võtmeroll, vahendas ERR.

"Mis puutub Brexiti läbirääkimistesse, siis Eesti eesistumisel on selles võtmeroll. Läbirääkimised algavad samal ajal kui eesistumine, juuni lõpus ja juuli alguses. Selle kuue kuu jooksul toimuvad paljud läbirääkimised Suurbritanniaga. Sellepärast ma tulingi Tallinna, et kohtuda peaministri, parlamendi ja selle kahe komisjoniga, kuid ka äri- ja majanduskogukonnaga," rääkis Barnier "Aktuaalsele kaamerale".

Järgmisel nädalal toimuvatelt Suurbritannia parlamendivalimistelt ootab Barnier eelkõige stabiilsemat valitsust.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (142)
Tagid:
Brexit, pealäbirääkija, Michel Barnier, peaminister, Jüri Ratas, Ühendkuningriik, Eesti, EL

Peamised teemad