18:50 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
6831

Reformierakondlane Kristen Michal loobus külastamast Venemaa päeva puhul Venemaa Föderatsiooni suursaatkonda Tallinnas, tema sõnul teab eesti rahvas seda, kes on tema liitlased ja kellel on muud eesmärgid

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Reformierakonna juhatuse liige ja Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michal ütles ära Vene Föderatsiooni Eesti suursaatkonna kutsest võtta osa 12. juunil Vene päeva puhul toimuvast pidulikust vastuvõtust.

Venemaa suursaatkond Eestis saatis Kristen Michalile vastuvõtukutse juuni algul. Vastav teadaanne postitati saatkonna ametlikul kodulehel Facebookis koos kutsekirja kujutisega.

Saatkond kommenteeris kutse läkitamist inglise keeles niiviisi: "Dear Mr Kristen Michal, this may help dispel your unfounded fear of the Russian Embassy" (Lugupeetud hr Kristen Michal, see võib aidata hajutada teie põhjendamatut hirmu Vene saatkonna suhtes").

Michali sõnul pole ta isiklikult kutset kätte saanud, vaid sai selle olemasolust teada meedia kaudu. „Kas ma vastuvõtule lähen või mitte? Ma tänan viisakalt kutse eest, soovin kena pidupäeva, kuid vastan „ei"," nentis Kristel Michal, vahendab ERR.

Endine justiitsminister, majandus- ja kommunikatsiooniminister ning Reformierakonna endine peasekretär Kristen Michal on tuntud terve rea negatiivsete kommentaaride ja avalduste poolest nii Venemaa juhtkonna kui ka Venemaa Eesti saatkonna aadressil.

Ta kritiseeris hiljuti Tallinna linna juhtivat Keskerakonda. Süüdistuse sisu on Keskerakonna väidetavad suhted Venemaa saatkonnaga ja "sõpruse otsimine Putiniga". Oma etteheited esitas reformistide juhtfiguur oma isiklikul Facebooki kontol ja adresseeris need Tallina abilinnapea Mihhail Kõlvartile. 

"Mihhal Kõlvart laulab Vene Saatkonna noodilehe järgi?— kirjutab Michal. — Mihhail Kõlvartit nähes meenub mulle, et abilinnapea ja Keskerakonna vene juhtpoliitik (ühes Yana Toomiga) on hästi läbi saamas Vene Saatkonnaga Tallinnas. Kaitsepolitsei aastaraamatus on lausa fotomaterjal, kuidas Kõlvart Vene Saatkonna töötajale hellalt annab näiteks raamatuid."

"Ka 9. mai pillerkaar pole veel ununenud. Nelgid, Keskerakonna poliitikud, Sputniku mikrofon Ivanova peos. Oudekki Loone punalendurite Tallinna mittepommitamine. Yana Toomi, Aleksei Semjonovi sõnum, et neid ei takista vene propagandateenistusega suhtlemast ka teadmine, et see teeb Eestile kahju. Ja hiljutine lahkumine, kus Mihhail Korb astus samasse ritta, öeldes valitsusliikme positsioonilt, et NATOt polegi justkui vaja. Aktuaalses Kaameras öeldes eesti keeles, et jah, ta nii ei mõelnud ja vene keeles, et ei, ta ei muudaks öeldus midagi," kirjutab Michal

"Jüri Ratas, Mihhail Kõlvart, Keskerakonna venemeelsus ja Putini sõpruse otsimine on probleem. Ka Eesti venekeelse elanikonna paremate tulevikuvõimaluste jaoks. Keskerakonna kremlimeelne poliitika ei ole Eesti parema tuleviku huvides," lõpetab Michal oma postituse.

Lisaks sellele pooldab Michal kogu Eesti haridussüsteemi, alates lasteaiaharidusest, täielikult riigikeelele üleviimist. See lahendab tema arvates siinse eesti- ja venekeelse elanikkonna vastandumise probleemi.

Tagid:
liitlane, loobumine, kutse, Venemaa Föderatsiooni Eesti saatkond, Kristen Michal, Tallinn

Peamised teemad