02:38 21. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Täna algab Edgar Savisaare protsess

Edgar Savisaar läheb rindele

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
6711

Harju maakohtus algab esmaspäeval kohtuprotsess Keskerakonna endise juhi Edgar Savisaare, Keskerakonna, mitme poliitiku ja ettevõtjate üle

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. See, et Savisaarel (67) tuleb kohtu ette astuda, sai lõplikult selgeks juuni alguseks, kui kohtuarstlik ekspertiis leidis, et ametist tagandatud Tallinna linnapea on vaatamata oma kehvale tervisele siiski suuteline kohtuprotsessil osalema, vahendab ERR.

Keskerakonna endine esimees ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar (ratastoolil)
© Фото : Альберт Труувяэрт

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg (55), Alexander Kofkin (76), Hillar Teder (54) ja Vello Kunman (65).

Esmaspäeval kohtule edastatud ekspertiisiaktist nähtus, et Savisaare kaitsja taotluse rahuldamiseks puudub alus, teatas Harju maakohus. Ekspertkomisjoni hinnangul on Savisaar võimeline osalema kohtuistungil ja süüdimõistmise korral ka karistust kandma.

Ekspertide hinnangul peab Savisaarele olema kohtuistungil viibimise ajaks tagatud kohene arstiabi, sh arsti kaasamine kohtuistungile, samuti peab tema ülekuulamine kohtuistungil toimuma lühikeste ajaperioodidena.

Keskerakonna endine juht Edgar Savisaar
© Фото : Альберт Труувяэрт

Savisaarel on diagnoositud mitu haigust, millest tervistumine ei ole tänase arstiteaduse taseme juures võimalik: veresoonte aterosklerootiline kahjustus, südame isheemiatõbi, läbipõetud südamelihase infarkt, südamepuudulikkus, raske kõrgvererõhktõbi, diabeet, amputeeritud alajäse.

"Mul on teile hea uudis! Neli eksperti (kolm patoloogi — lahanguarstid Ilona Drikkit, Marika Väli ja Heldi Kase ning üks kardioloog Margus Viigimaa) otsustasid, et ma olen piisavalt terve inimene. Praktiliselt terve mees! Mul jäi ainult ekspertide käest küsimata: kas ja kui kaua ma veel poliitikas vastu pean? Lähtudes ekspertide kriteeriumitest, jään poliitikasse veel pikaks ajaks," kommenteeris uudist Savisaar sotsiaalmeedias.

"Lähen rindele!" lõpetas Savisaar oma postituse.

Tagid:
ekspertiis, kohtuprotsess, tervis, kohus, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad