08:12 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Eesti uudised
lühendatud link
11632

12. juuni on Venemaa ajaloos eriline päev, mille tähistamiseks Venemaa välisesindus Eestis korraldas vastuvõtu, kus sel aastal võis kohata mitmeid tuntud inimesi, nagu poliitik Edgar Savisaar ning ärimehed Tiit Vähi ja Fjodor Berman

TALLINN, 13. juuni — Sputnik, Andrei Petrov. Venemaa päev on Venemaa Föderatsiooni riigipüha, mida tähistatakse Venemaa NFSV riikliku suveräänsusdeklaratsiooni vastuvõtmise auks. Seda püha tähistatakse alates 1992. aastast, kuigi deklaratsioon ise võeti vastu juba 1990. aastal.

Прием в посольстве РФ по случаю празднования Дня России
© Sputnik / Вадим Анцупов
12. juuni on Venemaa ajaloos eriline päev, mille tähistamiseks Venemaa välisesindus Eestis korraldas vastuvõtu

„Sellest hetkest on möödunud pisut üle veerand sajandi. Venemaa tuhandeaastase ajalooga võrreldes pole seda palju, kuid meile, täna elavatele inimestele, pole see ajavahemik lühike. See aeg on piisav mõistmaks, mis on selle aja jooksul toimunud, hinnata kõiki plusse ja miinuseid, teha järeldusi möödunud sündmustest ja vaadata tulevikku," ütles oma tervituskõnes Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.

Прием в посольстве РФ по случаю празднования Дня России
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene suursaatkonnas toimus pidulik vastuvõtt

Ta märkis samuti, et riigi huvid ja eesmärgid täna on lihtsad ja arusaadavad: Venemaa tahab ellu viia suuri sisemisi reforme, et tõsta oma kodanike heaolu.

„Sellest, et meie rahvas hakkab paremini elama, ei lähe kellelgi maailmas halvemaks," ütles ta.

Venemaa saatkond Eestis kutsus selle piduliku päeva puhul traditsiooniliselt külla Eesti tuntud ühiskonna- ja poliitikategelasi.

Külaliste üle hea meel

Üritusel oli näha riigi olulisemate poliitiliste parteide esindajaid: keskerakondlasi Edgar Savisaart ja Olga Ivanovat, reformierakondlast Igor Gräzinit ja sotsiaaldemokraat Jaak Allikut.

Депутат парламента Эстонии от Центристской партии Ольга Иванова
© Sputnik / Вадим Анцупов
Keskerakonna saadik Riigikogus Olga Ivanova

Keskerakonna saadik Riigikogus Olga Ivanova: "Minu jaoks oli see viisakusvisiit ja ühtlasi minu tööülesanne — olen Venemaa Föderatsiooni sõprusgrupi esimehe asetäitja — adekvaatsete suhete edendamine Venemaa esindusega Eestis. On väga meeldiv, et siin on ka äriringkondade esindajaid. Poliitikute väike hulk näitab, et Eestis saab vaid üks erakond adekvaatselt aru, et naabri seisund paneb meile ka teatud kohustusi, poliitikutena peaksime me oma naabritega konstruktiivseid suhteid hoidma," ütles portaalile Sputnik Eesti Riigikogu saadik Olga Ivanova.

Vene suursaatkonnas toimus pidulik vastuvõtt
© Sputnik / Вадим Анцупов

Reformierakondlane Kristen Michal, kes pälvis hiljuti avalikkuse tähelepanu oma kriitiliste märkustega Venemaa saatkonna aadressil ja sai seejärel küllakutse pidupäevakoosviibimisele, jäi oma sõnadele truuks ega ilmunud üritusele.

„Meil on täna saatkonnas palju rahvast ja meil on külaliste ühe hea meel, kõigi üle, kes ei peljanud tänast halba ilma ega neid atmosfäärinähtusi, mis praegu meie poliitilisel taevavõlvil kujunenud on. Muidugi oli ka äraütlemisi. Võimalik, et tegemist oli mingite poliitiliste põhjustega, kuid me jätame selle nende südametunnistusele, kes sellise otsuse langetasid, see ei mõjuta kuidagi meie peotuju," ütles suursaadik Sputnik Eesti ajakirjanikule. Küsimusele, mida Aleksandr Petrov tahaks soovida, vastas ta pikemata: „Rahu, õitsengut ja kordaminekuid!"

Tagid:
külalised, vastuvõtt, Venemaa suursaatkond, Olga Ivanova, Aleksandr Petrov, Edgar Savisaar, Eesti, Venemaa

Peamised teemad