06:41 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Eesti uudised
lühendatud link
3421

Neljapäeval, 15. juunil kell 17.00 toimub Kadrioru pargi suvehooaja avamine ja lavale astub Tallinna Kammerorkester koos dirigent Risto Joosti ning solistide Triin Ruubeli ning Lasse Joametsaga viiulil

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Esitamisele tulevad Antonio Vivaldi viiulikontsertide tsükkel „Aastaajad" ja Astor Piazzolla „Buenos Airese neli aastaaega". Edasi võtab lava üle Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester ja dirigent Sirly Illak-Oluvere, kes pakuvad publikule veidi kergemat pargimuusikat, vahendab Raepress. 

Kadriorus rallisid pardid vähihaigete laste toetuseks
© Sputnik / Александр Заболотный

Terve suvi läbi toimuvad jalutuskäigud Kadriorus nii eesti kui vene keeles kõnelevate giididega. Eestikeelseid jalutuskäike juhib Kadrioru Pargi muuseumi kuraator Elle Pent ja venekeelseid teabejuht Susanna Olshevskaya. 

21. juulil tähistatakse Kalamaja kalmistupargi taasavamist ja kell 19.00 esineb ansambli Traffic akustilise kontserdiga. 

22. juulil tähistab Kadriorg 299. sünnipäeva ja tegevusi pakume nii väikestele kui ka suurtele. Traditsiooniliselt toimuvad lossiaia mängud, päevastel kontsertidel võib kuulda erinevaid kodumaiseid esinejaid nagu Kadri Voorand koos Estonian Cello Ensemble'iga ja Pille Lille Muusika Fondi kontserti, kus esitatakse katkendeid tuntud ooperitest. Samuti toimuvad päeva jooksul tegevused veel Kadrioru kunstimuuseumis, Peeter I majamuuseumis, Eduard Vilde muuseumis ja Lastemuuseumis Miiamilla.

10. augustil võib Kadrioru pargi Kontserdiväljakul kuulda ooperimuusikat, kell 19.00 algaval Alion Balticu ooperimuusika festivali avagaalal "Armastus Itaalia moodi!" Üles astuvad solistid maailma juhtivatest ooperiteatritest: Metropolitan Opera, La Scala, Peterburi Maria teater, Eesti Rahvusooper Estonia ja mitmed teised; sümfooniaorkester Molodechno Valgevenest. Giacomo Puccini rollis armastatud saatejuht, kunstnik ja muusik Mart Sander. Esitamisele tuleb muusikat Puccini, Verdi, Donizetti ja Bellini ooperitest. Kontsert on tasuline ja piletid on saadaval Piletilevis.

Valgus kõnnib Kadriorus.
© Sputnik / Вадим Анцупов

25. augustil lõppeb 2017. aasta Lillefestival ja suure iga-aastase lillepeo lõpetab Lenna kontsert. Lõputseremoonial tänatakse osalejaid ja külalisi ning premeeritakse parimaid teemaaedu. Kindlasti kuulutatakse ka välja käesoleva aasta rahvalemmik ning antakse teada järgmise aasta lillefestivali aedade teemad.

Aasta lõpetab traditsiooniliselt festival Valgus kõnnib Kadriorus, mis sellel aastal juhatab sisse Kadrioru 300 juubeli ja pakub silmailu lausa kahel järjestikusel päeva.
20-21. septembril on võimalik vaadelda Kadrioru pargis erinevaid väljapanekuid ja valguslahendusi ning kuulata saab taas tuntud kodumaa muusikuid.

Tagid:
suvehooaeg, üritused, kava, avamine, Kadrioru Park, Kadriorg, Tallinn

Peamised teemad