07:44 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
4830

Kaitseminister Jüri Luik tutvus täna 1. jalaväebrigaadi ja Tapal paiknevate väeosade teenistustingimuste ning viimaste arengutega

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Kaitseministri sõnul annab külaskäigul saadud ülevaade õigust olla uhke kaitseväe üle. "Ühelt poolt on laitmatult töötav brigaad demonstratsioon sellest, kui kõrgel tasemel on Eesti kaitsevägi, teiselt poolt aga näitab seda, kuivõrd kindlalt seisavad meiega koos meie NATO liitlased," sõnas Luik.

Kaitseväe juhataja ja kaitseminister tutvusid õppusega Saber Strike
© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/

Et suurem osa 1. jalaväebrigaadi üksustest asub praegu harjutusväljal, kus viimaseid päevi on käimas õppus Saber Strike, algas ministri visiit keskpolügoonilt. Kaitseminister sai ülevaate polügooni arengutest ning külastas NATO lahingugrupi ning 1. jalaväebrigaadi juhtimispunkte.

„Lahingõppus, kus nii briti, prantsuse, eesti kaitseväelased kui ka ameerika õhujõud töötasid koos ühtse rusikana ja kus erinevad rahvad ühe eesmärgi nimel suutsid teha suurepärast koostööd, annab järjekordse kinnituse, et Eesti on kaitstud parimal moel," ütles Luik.

Kaitseministrit saatis külaskäigul kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Indrek Sirel, Tapa linnakus andis ülevaate 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm. Lisaks tutvus kaitseminister mobilisatsioonisüsteemi ning 1. jalaväebrigaadis kasutusele võetavate jalaväe lahingumasinatega CV9035EE.

Riigikogu ees vande andmisega astus täna ametisse neli uut ministrit
© Фото : Vabariigi Presidendi Kantselei / Mattias Tammet

Jüri Luik astus kaitseministri ametisse esmaspäeval. Riigikogu ees vande andmisega astus ametisse neli uut ministrit: rahandusminister Toomas Tõniste, kaitseminister Jüri Luik, keskkonnaminister Siim Kiisler ja riigihalduse minister Jaak Aab, vahendas Sputnik Eesti esmaspäeval.

Jüri Luik töötas vahetult enne kaitseministriks asumist välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantslerina. Alates 2015. aastast on ta juhtinud Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse tööd. Ta on varasemalt kahel korral olnud ametis kaitseministrina ning ka välisministrina, töötanud suursaadikuna nii Moskvas kui Washingtonis.

Margus Tsahkna oli kaitseminister alates 23. novembrist 2016 kuni juunini 2017.

Tagid:
uhkus, visiit, kaitsevägi, Kaitseväe Tapa linnak, NATO, Jüri Luik, Tapa

Peamised teemad