07:56 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
3712

Sel nädalal Eestis õppereisil viibivad Ukraina kodanikuühenduste esindajad tutvuvad Tartu jäätmemajanduse ja kaasamiskogemustega

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Ligi 30 keskkonna- ja kogukonnatemaatikaga tegeleva ühenduse esindajat tutvuvad Eestis kodanikuühiskonna toimimise ja siinsete kogukondlike tegevustega. 

Samuti huvitab ukrainlasi, kuidas toimub omavalitsuste ja vabaühenduste omavaheline koostöö ning elanike kaasamine linnajuhtimisse, seisab Tartu linna kodulehel. 

Neljapäeval Tartu Loodusmajas toimunud kohtumisel tutvustati Ukraina külalistele Tartu jäätmemajanduse korraldust ning seejärel külastati Tartu jäätmejaama.

Reedel said ukrainlased ülevaate Tartu nutika linnaosa (SmartEnCity) projektist ning Tartu kaasavast eelarvest ja elanike kaasamisest linna üldplaneeringu protsessis.

Ukraina kodanikuühenduste esindajate õppereis Eestisse toimub rahvusvahelise energeetikateemalise projekti raames, mida rahastab Norra keskkonnaministeerium. 

Suvel tasub oodata tuhandeid Ukraina turiste, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Euroopa Liidu Nõukogu kiitis möödunud nädalal heaks viisavaba režiimi kehtestamise Ukraina kodanikele. Vaadake videolt, mis toimus „Šegini" piiripunktis teisel päeval pärast Ukraina viisavabaduse jõustumist Euroopa Liiduga. 

Pärast seda, kui Brüssel annab kinnituse Ukraina kodanike õigusele Euroopas viisavabalt reisida, võib 3 miljonit ukrainlast, kes on juba uued biomeetrilised passid kätte saanud, suunduda Euroopa Liidu riikidesse, kirjutas Sputnik Eesti kevadel. 

Pealegi tohib EL-i riikidesse siseneda ainult biomeetriliste andmetega passi valdaja. Selliseid inimesi on Ukrainas praegu juba ligi 3 miljonit, teatas parlamendisaadikutele Ukraina riikliku migratsiooniteenistuse juht Maksin Sokoljuk aprillikuus

Eestil tasub oodata ka mitut tuhandet, aga võib-olla ka kümneid tuhandeid lisanduvaid külalisi, mis ei saa siinseid reisifirmasid ja hotelle rõõmustamata jätta. Eks suvi näitab, kas nad klientide tulvaks ka valmis on.

Raadio Sputnik eetris selgitas projekti „Ikka Euraasia" (vene keeles — "Однако-Евразия") peatoimetaja Semjon Uralov, et Ukrainas võib eristada kolme inimgruppi, kes 11. juunil kehtima hakanud Euroopa Liidu viisavabadusega alustavad aktiivset liikumist Ukrainast välismaale.

Tagid:
jäätmemajandus, viisavabadus, jäätmejaam, vabaühendus, omavalitsus, Tartu, Ukraina

Peamised teemad