21:41 22. Märts 2018
Tallinn+ 0°C
Kuula otse
Lastekaitse nõukogu koguneb esimest korda, illustratiivne foto

Lastekaitse nõukogu koguneb esimest korda

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
1310

21. juunil koguneb sotsiaalministeeriumis esimest korda lastekaitse nõukogu; arutatakse lapse õiguste ja heaolu tagamise tervikpilti ning ettepanekuid lastekaitse nõukogu edasiseks tööks

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. „Lastekaitse tähendab kõiki laste elu mõjutavaid tegevusi — lapse õigusi ja heaolu tuleb tagada kodus, lasteaias, koolis, vaba aja tegevustes, tervishoiu- ja kohtusüsteemis ja igas muus keskkonnas, kuhu laps satub. Samas käsitleb iga valdkond last vaid enda vaatenurgast ja nii on lastega seonduvad tegevused sageli killustunud," sõnas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, teatas ministeerium.

„Seades esikohale pea 250 000 lapse huvid, tuleb meil käia võimalikult ühte jalga, et laste õiguste ja heaolu tagamisel ei tekiks kriitilisi lünkasid. Just selle tervikpildi ja ühise juhtimise tagamiseks nähti lastekaitseseaduses ette lastekaitse nõukogu loomine," lisas Iva.

Lastekaitse nõukogu ülesanne on riigi lastekaitsepoliitika eesmärkide seadmine ja elluviimine, lapse heaolu tagamist ja õiguste kaitset puudutavate ettepanekute esitamine ning lastekaitsealaseks ennetustegevuseks soovituste andmine.

Nõukogusse kuuluvad lastekaitse liidu, Eesti linnade liidu, Eesti maaomavalitsuste liidu, Eesti õpilasesinduste liidu ja Eesti noorteühenduste liidu esindajad, samuti ka haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, justiitsminister, siseminister, rahandusminister ning sotsiaalkindlustusameti ja Tervise Arengu Instituudi direktorid. Nõukogu esimees on sotsiaalkaitseminister, kelle vastutusalasse kuulub lastekaitsepoliitika koordineerimine.

Lastekaitse nõukogu on valitsuskomisjon, mille moodustas tänavu veebruaris Vabariigi Valitsus. Lastekaitse nõukogu loomine nähti ette lastekaitseseaduses.

ÜRO lapse õiguste komitee kutsus pärast Eesti laste olukorda puudutava raporti arutelu riiki tagama, et uue lastekaitseseaduse vastuvõtmise järel jõustuksid ka selle rakendamiseks vajalikud regulatsioonid ning nende elluviimiseks oleks tagatud piisav rahastus, vahendas Sputnik Eesti veebruaris.

Komitee kutsus Eestit üles tugevdama ka kohalike omavalitsuste lastekaitsetöötajate positsiooni. Samuti soovitas komitee tugevdada lastekaitse seadusega loodava lastekaitse nõukogu mandaati, et sellel oleks piisavalt autoriteeti koordineerida lastekaitse seaduse nõuete täitmist sektorite vahel, üleriigiliselt ja kohalikul tasandil ning ka piisavad ressursid oma tegevuseks.

Tagid:
lastekaitseseadus, õigus, ühiskond, lapsed, lastekaitse nõukogu, sotsiaalkaitseminister, Kaia Iva, Eesti

Peamised teemad