17:51 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Ehituse asekantsleriks sai Jüri Rass, illustratiivne foto

Ehituse asekantsleriks sai Jüri Rass

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
8 0 0

Avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul nimetas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ehituse asekantsleriks Jüri Rassi

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Jüri Rass on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ehitusteaduskonna ning saanud doktorikraadi tehnikateaduste alal, teatab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Seni töötas Rass arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS-i (endine EA Reng AS) nõukogu esimehena. 2015. aastal lõi ta koos 20 ettevõtte ja organisatsiooniga Digitaalehituse klastri, kus on praegu juhatuse liige. 

Soomes ei leita isegi 4000 euro eest kuus ehitusele töötajaid, illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Rass ütles, et kandideerides ehituse asekantsleri kohale oli tema sooviks saadud kogemusi Eesti riigi heaks tööle panna.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo märkis, et Rass on hästi kursis digitaalehituse valdkonna arengutega nii Eestis, Põhjamaades kui ka Inglismaal ja USA-s, oma igapäevaste tööalaste tegemiste kaudu on tal ka hea ülevaade ehitus- ja elamuvaldkonna suundumustest.

„Meie ehitusvaldkond on maailmas toimunud arengutest maha jäänud, seda eriti digitaalsete lahenduste kasutusele võtmise osas. Usun, et tänu oma laialdastele kogemusele suudab Jüri Rass seda muuta ning tuua uusi värskeid ideid ja häid lahendusi sektori käekäigu parandamiseks," lisas ta.

Rass ütles, et soovib asekantslerina sõnastada e-ehituse arengusuunad, kus koos erasektoriga luuakse e-ehituse arengut tagavad standardid ja juhendid ning käivitatakse e-ehituse digikeskkond infovahetuseks üle terve ehituse elukaare.

Elamuvaldkonna arendamiseks oleks tema sõnul vaja maapiirkondade omanikke ja üürnikke toetavat meetmepaketti koos vastavate määruste ja seaduste vastuvõtmisega.

Ehituse asekantsler Jüri Rass alustab tööd 28. augustil.

Samal teemal

Tööinspektsioon tuvastas ehitustel 130 rikkumist
Ehitusmahud suurenesid
Tallinn alustab kolm suuremahulist tee-ehitust
Eesti tööandjad käituvad viisakalt: lätlased sõidavad tööle Eestisse
Tagid:
e-ehitus, asekantsler, ehitus, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Urve Palo, Jüri Rass, Eesti

Peamised teemad