14:23 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
2420

Valitsus kiidab heaks ja esitab Riigikogule Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise programmi

TALLINN, 29 juuni — Sputnik. Programmi koostamise aluseks on valitsuse kinnitatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteedid, mis lähtuvad ülemkogu strateegilisest kavast ja Roomas sõnastatud ühistest eesmärkidest, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo. Eesti peamine ülesanne eesistujana on erapooletu eestvedajana keskenduda Euroopa Liidu ühtsuse hoidmisele.

Eesti prioriteetideks on: avatud ja uuendusmeelse majandusega Euroopa; turvaline ja kaitstud Euroopa, digitaalne Euroopa ja andmete vaba liikumine ning kaasav ja kestlik Euroopa.

Eesti leiab, et tugev majandus põhineb innovaatilisel ja avatud majandusmudelil ning toetub infoühiskonnale ja andmete vabale liikumisele. Tugev ja innovaatiline ühiskond on kaasav ja kestlikku arengut edendav, sest selle ühiskondliku ja majandusliku edu aluseks on Euroopa inimesed ja väärtuslikud loodusressursid. Eesti soovib eesistujana anda oma panuse kodanike murede lahendamisele ning pakkuda konkreetseid ja kaasaegseid lahendusi turvalisuse ning julgeoleku parandamiseks avatud Euroopas.

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik 2017. aasta juulist detsembrini, aidates poole aasta jooksul kujundada ELi nõukogu seisukohti ning juhtides töörühmade tööd.

Euroopa Liidu Nõukogu on Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni kõrval üks kolmest otsuseid tegevast Euroopa Liidu institutsioonist.  Nõukogu ülesandeks on kujundada liidu seadusandlust, võtta vastu õigusakte ja koordineerida liikmesriikide poliitikaid.

Vastavalt käsitletavale poliitikavaldkonnale tuleb nõukogu kokku 10 erinevas koosseisus, kus kohtuvad Euroopa Liidu liikmesriikide vastava valdkonna ministrid.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ametlik veebileht on eu2017.ee

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)

Samal teemal

Ratas: Euroopa Ülemkogu annab tugeva stardi Eesti EL Nõukogu eesistumisele
Eesti Euroopa eesistumise esimesed raskused
Eesti EL Nõukogu eesistumise visuaalne identiteet
Nestor allkirjastab trio-partneritega eesistumise sisulise järjepidevuse deklaratsiooni
Tagid:
digitaalne, eesistumine, EL Nõukogu, EL, valitsus, Eesti

Peamised teemad