07:08 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
4810

1. juulist jõustub julgeolekuasutuste seaduse muudatus, millega on Eesti välisluurega tegeleva Teabeameti uus nimi Välisluureamet

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. "Uus nimi väljendab selgemalt organisatsiooni põhiülesannet, mis on õigeaegse luureinfo kogumine, et Eestit väliste julgeolekuohtude eest kaitsta," ütles Välisluureameti peadirektor Mikk Marran.

Tallinna vanalinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

Marrani sõnul ei too nimevahetus kaasa muudatusi asutuse töös, teatas kaitseministeerium. "Oleme ka edaspidi pühendunud sellele, et tagada Eestile ja meie liitlastele parim võimalik luureinfo," lisas Marran.

Koos nimega vahetuvad asutuse meiliaadressid, uued meiliaadressid on lõpuga @valisluureamet.ee. Välisluureameti koduleht saab olema aadressil www.valisluureamet.ee.

Välisluureamet on kaitseministeeriumi valitsemisalasse kuuluv julgeolekuasutus. Ameti  tegevuse eesmärk on tagada riigi julgeolek põhiseadusliku korra püsimisega mittesõjaliste ennetavate vahendite kasutamise abil, julgeolekupoliitika kujundamiseks ja riigikaitseks vajaliku teabe kogumine ja töötlemine ning Riigi julgeoleku volitatud esindaja ülesannete täitmine.

Riigikogu võttis julgeolekuasutuste seaduse muutmise seaduse vastu 20. aprillil.

Aastaraamat keskendub Venemaale

Välisluurega tegelev teabeameti teine avalikkusele mõeldud aastaraamat keskendub Venemaaga seotud teemadele, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses. 

Aastaraamatu eessõnas märgib ameti peadirektor Mikk Marran, et Venemaa on ainus riik, kes võiks ohustada Eesti iseseisvust ja territoriaalset puutumatust.

Marran märgib, et Venemaa areng aastal 2016 oli osaliselt ennustatav, osaliselt mitte. "Kahtlemata pakub ka 2017. aasta nii rutiini kui ka üllatusi," kirjutab Marran aastaraamatus.

"Strateegilises plaanis on meie julgeoleku seisukohalt olulisim Moskva suhete dünaamika Ameerika Ühendriikide uue valitsusega ning Kremli hakkamasaamine aina pingelisema riigisisese kliimaga."

Samal teemal

Eesti välisluure jälgis Trumpi ja venelaste kohtumist
Teabeamet: sõjalise konflikti oht Baltimaades võib tekkida Venemaa juhtide valearvestusest
Tagid:
luureinfo, asutused, muudatus, julgeolek, Välisluureamet, teabeamet, kaitseministeerium, Mikk Marran, Eesti

Peamised teemad