03:27 21. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.8360
275 talu kutsub 23. juulil külla

Avatud talude päev: 275 talu kutsuvad külla

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
5310

23. juulil toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud rekordiliselt 275 talu ja põllumajandustootmist

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. "Avatud talude päeval saab kino (Soodevahe talu Harjumaal), teatrit (Alle-Saija teatritalu Põlvamaal), tsirkust (Luidja tsirkusetalu Hiiumaal) ja palju muud huvitavat," ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe Maaeluministeeriumist, seisab ministeeriumi kodulehel. "Oma lemmikud saab valida avatud talude andmebaasist, kust leiab ka 100 esmakordselt uksi avavat talu."

Harjumaalt on registreerunud 45, Pärnumaalt 36, Tartumaalt 27, Valgamaalt 20, Lääne-Virumaalt ja Viljandimaalt 18, Põlvamaalt 17, Ida-Virumaalt 16, Võru, Lääne- ja Saaremaalt 14, Raplamaalt 12, Järvamaalt 11, Jõgevamaalt 9 ning Hiiumaalt 4 talu.

Ettevõtetega saab tutvuda veebikaardi vahendusel www.avatudtalud.ee. Osalevate ettevõtete kohta on kaardil kirjas tegevusvaldkonnad, kontaktandmed ja päeva programm.

23. juulil toimub taas üle-eestiline avatud talude päev
© Sputnik / Вадим Анцупов

23. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu, 2016. aastal osales 234 talu.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Avatud talude päeva veebileht

Registreerunud talude andmebaas

Talud Google'i kaardil

Avatud talude päev Facebookis

Samal teemal

Avatud talude päevale saab registreerida kuni 8. maini
Avatud talude päevale on registreerunud ligi 190 ettevõtet
Avatud talude päevale saab registreerida kuni 1. maini
Tagid:
talu, üle-eestiline, põllumajandus, avatud talude päev, Maaeluministeerium, Karolin Lillemäe, Eesti

Peamised teemad