12:31 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
3310

Selleaastane Vikipeedia pildikorje 1.–31. juulil keskendub Rail Balticu trassile ja kõigele, mis sellest tulenevalt üsna pea muutuma hakkab

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Seesuguse pildikorje eesmärgiks on jäädvustada meid ümbritsevat ja muuta see avalikult kättesaadavaks, et juba kasvõi lähemas tulevikus oleks võimalik saada parem ülevaade meie maastikust ja linnaatmosfäärist ning selles toimuvatest muudatustest, seisab Pärnu linna kodulehel.

Pildikogumise üks korraldajaid, Ivo Kuusamägi, võrdleb seda olukorraga, kus juba sajandi eest rändasid esimesed fotograafid mööda Eestimaad, et talletada tollaseid olusid. "Meid ümbritsev keskkond on alati muutumises olnud, aga nende muutuste märkamiseks ajaks on vahel tarvis seisatada ja hetkeolukord fikseerida. Alles siis on meil midagi, mille juurde aastate pärast tagasi pöörduda," ütles Kuusamägi.

Kindlasti soovitatakse pilte lisades tähelepanu pöörata pildiinfole ning muuhulgas oleks eelistatud olukord, kus üles on tähendatud ka täpne foto tegemise koht (näiteks geograafiliste koordinaatide kujul).

Maastiku dokumenteerimist toetab Pärnu Linnavalitsus, kes paneb välja võistluse auhinnafondi. Parimad autorid kuulutatakse välja augustis, aga fotod ise jäävad kõigile kättesaadavaks kuni aegade lõpuni.

Vikipeedia pildikogumiste eesmärgiks on dokumenteerida meie muutuvat maastikku, et ka aastakümneid hiljem oleks näha, milline on Eesti välja näinud, seisab Pärnu linna kodulehel.

Pildikogumine kestab 1.–31. juulini ja seda korraldab Wikimedia Eest. Pildikorje käigus Wikimedia Commonsisse lisatud pilte näed siit. Osalemisõpetus on leitav siit, teatab Vikipeedia.

Eelistatud on kavandatud raudtee trassi vahetus läheduses tehtud fotod. Sobilikuks arvatakse aga kuni 5 km kaugusel üles võetud pildimaterjal, sest on põhjust eeldada, et muutused ei piirdu vaid trassikoridori endaga. Enam võiks tähelepanu pöörata teeületuskohtadele ja sellistele paikadele, mis on hiljem hõlpsamini äratuntavad.

Nagu ühele fotovõistlusele kohane, on ootuseks, et laekuvatel fotodel oleks hea kvaliteet. Et kujutatu oleks terav, värvid õige tonaalsusega ja pilt oleks säritatud ning kadreeritud õigesti. Tingimata on vajalik täpne pildiinfo ning väga hea oleks, kui seal on välja toodud tegemiskoha täpsed koordinaadid. Viimane hõlbustaks hilisemat refotograafiat ehk ülepildistamist. Üks ideaalsemaid paiku selleks on kindlasti Pärnu linn, teatab Vikipeedia.

Osalemisega seotud üldisi küsimusi saab esitada siinse lehekülje arutelusse.

Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Ivo Kruusamägile (ivo@wikimedia.ee) või Margit-Mariann Koppelile (margitmariannkoppel@yahoo.com).

Teema:
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
Tagid:
konkurss, foto, linnavalitsus, Vikipeedia, Ivo Kruusamägi, Pärnu, Eesti

Peamised teemad