20:23 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0818
  • RUB70.6675
Eesti uudised
lühendatud link
3110

Tööinspektsioon kontrollis töötervishoiu ning tööohutuse olukorda autopesulates, külastati 12 autopesulat ning tuvastati 73 rikkumist ning 51 rikkumise kohta koostati ettekirjutus

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Tööinspektsioon kontrollis, kuidas täidetakse ohutu ja tervist säästva töötamise nõudeid autopesulates. Autopesulate peamised riskid on seotud ohtlike kemikaalidega, oskusega neid käidelda ning tagada töötajate ohutus, teatab inspektsioon.

Sihtkontrolli käigus kontrolliti, mida tööandja on teinud erinevate ohutegurite vältimiseks või nende mõju vähendamiseks. Põhitähelepanu suunati ohtlike kemikaalide käitlemise ohutusele nii vajaliku ventilatsiooni, ohutuskaartide, juhendite kui juhendamise osas. Samuti kontrolliti, kuidas on korraldatud töötajate tervisekontroll ning esmaabi andmine kohapeal.

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul jätab suhtumine ohutult töötamisse autopesulates tõsiselt soovida.

„Tööandjad polnud hinnanud adekvaatselt tööga seotud riske ning seetõttu jäid need ka maandamata," ütles ta. „Tõsiseid puudujääke leidsime pea kõigis ettevõtetes töötajate tervisekontrolli korralduses. Töötajaid ei saadeta tervisekontrolli, kuigi tööl puututakse kokku ohtlike kemikaalidega. Puudusi leidsime ka töötajate juhendamisel," sõnas Oja.

Rahule võis jääda mõistlike lahendustega raskuste käsitsi teisaldamisel, puhkepausidega ning töötajate olmeruumidega. Samuti on pesulates läbi mõeldud esmaabi korraldus.

Tööinspektsioon saatis enne sihtkontrolli märgukirja 56 ettevõttele. Juhuvalikuga külastati ja kontrolliti 12 ettevõtet Tallinnas, Tartumaal ning Lääne-Virumaal. Kontrollitute puhul oli tegemist väikeettevõtetega, kus keskmine töötajate arv oli 2,6.

Eelmine aasta oli kümnendi tööõnnetusterohkeim, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelmine aasta oli kümnendi tööõnnetusterohkeim >>

Tööinspektsioon pakub ettevõtjatele tasuta töökeskkonna konsultandi teenust. Konsultant nõustab tööandjat töökeskkonna juhtimissüsteemi loomisel. Teda saab kutsuda nii ettevõtte üldisele konsulteerimisele, mis hõlmab kogu töökeskkonda ja dokumentatsiooni kui ka kindla töökeskkonna valdkonna (nt isikukaitsevahendite kasutamine) konsulteerimisele. Töökeskkonna konsultanti saab kutsuda oma ettevõttesse kirjutades Tööinspektsiooni üldaadressile ti@ti.ee.

Maikuus kontrollis Tööinspektsioon 66 ehitusplatsi üle Eesti, inspektorid tuvastasid 130 rikkumist, neist viiel puhul algatati väärteomenetlus, vahendas Sputnik Eesti.

Tööinspektsioon tuvastas ehitustel 130 rikkumist >>

Tööinspektsioon registreeris mullu 5082 tööõnnetust, 26 tööõnnetust lõppes töötaja surmaga. Registreeritud tööõnnetusest 4036 juhul said töötajad kerge kehavigastuse, 1019 juhul raske kehavigastuse ning 26 tööõnnetust lõppes töötaja surmaga.

Raskeid tööõnnetusi toimus enim metallitööstuses, veonduses ja laonduses ning ehitussektoris. 65% tööõnnetustest juhtus meestega. Kõik hukkunud olid mehed. Enim juhtus tööõnnetusi 25-34 aastaste noorte meestega.

Tagid:
autopesula, tööohutus, rikkumine, tervishoid, Tööinspektsioon, Apo Oja, Eesti

Peamised teemad