11:08 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
26920

Sel nädalal saabus teenistuskohta ja alustas oma 11-kuulist väljaõpet kaitseväe erinevates üksustest üle 1800 ajateenija, kelle hulgas oli ka rohkem kui 20 vabatahtlikult teenistust alustanud neidu

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Uute ajateenijatega täienesid 1. ja 2. jalaväebrigaadi erinevad pataljonid, toetuse väejuhatuse logistikapataljon, staabi- ja sidepataljon ning sõjaväepolitsei vahipataljon, teatab kaitseväe peastaap.

Eesti elanikud toetavad naiste vabatahtlikku ajateenistust
Kaitseväe Peastaap / n-srs Hannes Ivask

"Tõele au andes ei ole järgmised üksteist kuud alati lihtsad, sest sõduritel tuleb hakkama saada nii füüsiliste kui vaimsete proovikividega, jätta hüvasti mugavustsooniga ning üsna tihti võidelda allaandmise sooviga. Boonuseks aga saate teada, kui paljuks te tegelikult võimelised olete," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm ja soovis noorsõduritele vastupidavust, sitkust ning järjekindlust.

1. jalaväebrigaadis alustas ajateenistust ligikaudu 1000 ajateenijat, nende hulgas kümmekond neidu. Sõduri baaskursuse läbivad 1. jalaväebrigaadi ajateenijad Jõhvi ja Paldiski linnakutes.

1. jalaväebrigaad valmistub saabuvate ajateenijate vastuvõtuks >>

"Uute ajateenijate saabumine on alati olnud märgilise tähendusega. Algab järjekordne õppetsükkel, kus nii teenistusse tulnud noored kui ka pataljoni tegevväelased peavad andma endast parima, et õnnestuda. Loodan, et uute sõdurite tervis ja vaim peab vastu ning tahtmine ei rauge," ütles 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni staabiülem major Tõnis Vau.

2. jalaväebrigaadi saabus teenistusse üle 400 kutsealuse, kelle hulgas oli ka kümmekond neidu. Sõduri baaskursuse läbivad 2. jalaväebrigaadi ajateenijad Taara linnakus Võrus.

Toetus naiste ajateenistusele on suur >>

Tallinnas Filtri teel asuvas staabi- ja sidepataljonis alustas teenistust ligikaudu 160 noormeest, kellest seitse hakkavad teenima spordirühmas. Tallinnas Miinisadamas paiknevas vahipataljonis alustas teenistust umbes 170 ajateenijat, kellest 25 jätkavad pärast sõduri baaskursust teenistust mereväes. Ämari lennubaasis asuvas logistikapataljonis alustas teenistust ligikaudu 130 ajateenijat.

Ajateenistusse kutsutakse kolmel korral aastas – jaanuaris, juulis ja oktoobris. Arvuliselt aasta suurima suvise ajateenistusse kutsumise valdava osa moodustavad gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud noored, kes läbivad 11-kuulise väljaõppe.

Kampaania Naised vormi! sai hoo sisse
© Estonian Defence Forces

Ajateenistus kestab 11 kuud, kui ajateenija läbib teenistuse mereväes, saab allohvitseri, sõjaväepolitseialase või side- või infotehnoloogiaalase väljaõppe, kui omandab ajateenistuses mootorsõiduki juhtimise õiguse või täidab mootorsõidukijuhi ülesandeid. Järgmine ajateenistusse kutsumine on aasta 40. nädalal – 2. ja 3. oktoobril. 

Toetus naiste ajateenistusele on suur

Juunikuus avalikustatud riigikaitse-alase avaliku arvamuse uuringu järgi toetab valdav enamus Eesti elanikest naiste võimalust läbida vabatahtlikult ajateenistust. Kaitseväelaste hulgas on toetus naiste ajateenistusele veelgi kõrgem. Küsitluse järgi toetas naiste vabatahtlikku ajateenistust 79% küsitletutest, kusjuures eestlaste hulgas toetas seda võimalust koguni 85 protsenti vastanutest, vahendas Sputnik Eesti kaitseministeeriumi teadet.

Uuringu "Avalik arvamus ja riigikaitse" viis kaitseministeeriumi tellimusel sel kevadel läbi Turu-uuringute AS. Tegemist on järjekorras 41. sellise küsitlusega. Nii selle kui eelmiste uuringute tulemustega saab tutvuda siin.

Kevadel toimus kaitseministeeriumi poolt algatatud kampaania "Naised vormi!" Kampaania eesmärk oli teavitada noori naisi võimalusest panustada riigikaitsesse ja läbides vabatahtlikult ajateenistuse. Kampaania raames tutvustati koolides, sotsiaalmeedias ning välimeedia kaudu noortele naistele võimalusi ja tingimusi ajateenistuse läbimisest.

Kampaania "Naised vormi!" sai hoo sisse >>

Tagid:
ajateenistus, neiud, sõdur, riigikaitse, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad