19:37 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Eesti uudised
lühendatud link
27 0 0

5. juulil pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo töötajad kinni VKG tütarettevõtte VKG Energia OÜ elektrijaamade remondiosakonna juhataja ja VKG Soojus AS käiduosakonna juhataja

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Kahtlustuse kohaselt võtsid 52-aastane Sergei ja 48-aastane Vjatšeslav oma ametipositsiooni ära kasutades korduvalt altkäemaksu selle eest, et hanked võidaksid neile meelepärased ettevõtjad, vahendas ERR.

Justiitsministeerium kutsub ajakirjandustudengeid korruptsioonist kirjutama
© Sputnik / Вадим Анцупов

Korruptsiooniga seotud süütegude arv tõusis rekordkõrgusele >>

Altkäemaksu võeti nii sularahas kui ka teenustena. Altkäemaksu andmises on esitatud kahtlustus ühele äriühingu juhatuse liikmele, samuti on teisele äriühingu juhatuse liikmele esitatud kahtlustus dokumendi võltsimises.

Nii VKG kui ka äriühingute ruumides teostati läbiotsimised.

Korruptsiooniga seotud süütegude arv tõusis rekordkõrgusele, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses. Kui kuritegevuse üldine tase oli mullu koguni 11 protsendiga languses, siis korruptsiooniga seotud süüteod kasvasid, ulatudes rekordkõrgusele.

Riigifirmad peaksid korruptsiooniennetusega enam tegelema >>

Kokku registreeriti mullu 557 korruptsiooniga seotud kuritegu, mis on kõigi aegade kõrgeim näitaja. Neist suurema osa ehk 64 protsenti moodustavad altkäemaksu kuriteod.

Korruptsioonikuritegude arvu tõusu taga on eeskätt ametialased võltsimised, mida 2015. aastal registreeriti 65 kuritegu ning 2016. aastal 161 kuritegu. Selliste võltsimiste sisuks on näiteks sõiduki tehnoülevaatustel meelehea vastu antud sõiduki tehniline pass, kuhu märgiti sõiduk tehniliselt korrasolevaks, kuigi too seda ei olnud.

Kui mullu oli 557 korruptsiooniga seotud süütegu, siis aasta varem oli neid 450. Sealjuures on korruptsiooniteod kasvanud alates 2012. aastast. Siis oli neid 161, aasta hiljem juba 322 ning 2014. aastal 355, selgub justiitsministeeriumi statistikast.

Noored on valmis korruptiivse käitumiseks >>

Riigikontrolli analüüs näitab, et paljud riigile kuuluvad äriühingud peaksid senisest oluliselt suuremat tähelepanu pöörama süsteemsele korruptsiooniennetusele, vahendas Sputnik Eesti juunikuus.

Eelkõige näitab see puudusi äriühingute nõukogude töös, sest nende ülesanne on tagada, et riigi äriühingud oleks teinud korruptsiooni ennetamiseks, ohtude teadvustamiseks ja reeglitest kinnipidamise jälgimiseks kõik endast oleneva, teatas Riigikontroll.

Ministeerium kutsub korruptsioonist kirjutama >>

Justiitsministeerium kuulutas koostöös ajalehtede liiduga välja ajakirjandustudengite korruptsiooniteemaliste artiklite konkursi. Konkursile saab töid esitada kuni 12. novembrini. Parima artikli autorit premeeritakse, konkursi auhinnafond on 1000 eurot, vahendas Sputnik Eesti justiitsministeeriumi teadet.

Politsei juhib tähelepanu korruptsiooni kahjulikele mõjudele >>

Samal teemal

Eestis on korruptsioon levinud teiste riikidega võrreldes keskmisest vähem
Eestis eksisteerib poliitiline korruptsioon
Eesti asub korruptsiooni tajumise indeksis 22. kohal
Politsei paljastas autode tehnoülevaatusel ulatusliku korruptsiooni
Tagid:
kinnipidamine, altkäemaks, korruptsioon, kahtlus, VKG, keskkriminaalpolitsei, Eesti

Peamised teemad