03:39 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
7510

Riigil on vaja Eesti inimestelt ja ettevõtetelt sisse nõuda üle kahesaja miljonit euro

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Rahandusministeerium loodab, et kui enamuse riiginõuete haldamine antakse ühe asutuse kätte, paraneb ka nende laekumine, vahendab ERR.

Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kuidas mõjutada pahatahtlikke ettevõtjaid? >>

Enam kui kahesajast miljonist eurot, mis riigil on vaja kohtutäiturite ja maksuhaldurite abiga inimestelt ning ettevõtetelt sisse nõuda jääb praegu saamata nelikümmend kuni viiskümmend protsenti.

Kõik kohalikud omavalitsused ja ligi 40 riigiasutust puutuvad kokku inimeste ja ettevõtetega, kes pole oma kohustusi riigi ees õigeks ajaks täitnud. Lihtne näide on kiiruseületaja, kes jätab talle antud tähtaja jooksul trahvi maksmata.

Pahatahtlikud firmad väldivad võlgu ühinemist ära kasutades >>

Pahatahtlikud firmad väldivad võlgu ühinemist ära kasutades, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses. Võlgades firmade omanikest pahatahtlikud ettevõtjad kasutavad võlgade tasumisest kõrvalehoidmisest skeemi, mille järgi ühendatakse võlgades firmad ning asutakse likvideerima ühendavat äriühingut.

Juunikuus arutasid justiitsminister Urmas Reinsalu, kaubandus-tööstuskoda, tööandjate keskliit, võlausaldajate liit, rahandusministeerium ning maksu- ja tolliamet abinõusid, kuidas parandada Eesti ärikultuuri ja ettevõtluskeskkonda.

Ühishagi Julianus Inkasso vastu >>

Eelkõige oli arutelu teemaks pahatahtlikud ettevõtjad, kes ei soovi enda võetud kohustuste eest vastutada ja proovivad vastutuse vältimiseks kasutada erinevaid võtteid ning skeeme. Kaubandus-tööstuskoda ja tööandjate keskliit on ühiselt teinud hulga ettepanekuid, et olukorda parandada.

Kohtunik mõistis alaealiselt välja memme vaeva >>

Tagid:
võlg, eraisikud, ettevõtted, riik, rahandusministeerium, Eesti

Peamised teemad