06:34 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
5010

Seoses maavalitsuste kadumisega alates järgmise aasta 1. jaanuarist kaotavad Hiiu maavalitsuses töö 17 inimest

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Hiiumaa visiidil käinud haldusminister Jaak Aabi sõnum koondatavatele maavalitsuse töötajatele oli, et töökohti pakkuda on vähe ja neil tuleb ise hakkama saada, kirjutab ERR viitega Hiiu lehele.

Valitsus lõpetab maavalitsuste tegevust järgmisest aastast >>

Minister märkis teemat kokku võttes, et ka temal on tulnud töökohti vahetada ning sellega on tal endal tulnud toime tulla.

Seni on teada, et tulevasse riigimajja jääb planeeringutega seotud töökoht või töökohad, ametisse palgatakse talituse juhataja, kui vaja tugiteenuste osutajad, infotöötaja ja arhivaar, kellele jätkub tööd paariks aastaks.

Maavalitsuste reformi seaduseelnõu saadeti kooskõlastusele >>

Valitsus otsustas maavalitsuste tegevuse lõpetada 2018. aastast. Maavalitsuste kohalikud ülesanded antakse üle omavalitsustele ning riiklikud ülesanded ministeeriumidele ja olemasolevatele ametitele, vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Maavalitsuste reformi eesmärk on muuta riigiasutuste ülesannete jaotus selgeks ja korrastatuks ning muuta riiklike ülesannete täitmine ühetaolisemaks. See tähendab, et kui riikliku järelevalve ülesannete täitmine viiakse senisest 15 maavalitsusest ühte valdkondlikku ministeeriumi või ametisse, siis muudab see ka teenuste kvaliteedi regionaalselt võrdsemaks.

Riigikogu liige Jaanus Karilaid kutsub valitsust kiirustama maavalitsuste likvideerimise ning maavanemate ametikoha kaotamisega, illustratiivne foto
© Sputnik / Дмитрий Крамар

"Maavalitsuste roll on järjepidevalt vähenenud ning nüüd, kus oleme otsustanud tõsta kohalike omavalitsuste võimekust, väheneb nende tähtsus veelgi," ütles toonane riigihalduse minister Mihhail Korb.

Karilaid kutsub kiirendama maavalitsuste likvideerimist >>

Riigikogu liige Jaanus Karilaid kutsus valitsust kiirustama maavalitsuste likvideerimise ning maavanemate ametikoha kaotamisega. "Maavalitsuste roll kohalikus elus on juba ammu marginaliseerunud, valitsus ei peaks ootama 2018 aastani, vaid võiks riigihalduse võrku korrastada antud küsimuses juba 1. juuliks 2017," ütles Karilaid.

Tagid:
reform, töötajad, töötu, koondamine, maavalitsus, Jaak Aab, Hiiumaa

Peamised teemad