10:13 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
4420

Keskerakonna eksjuht Edgar Savisaar teatas, et kuigi viimasel ajal on keskerakondlased väitnud, et talle on pakutud kohalikel valimistel esinumbri kohta, ei vasta need väited tõele

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. "Mõned keskerakondlased (Mihhail Kõlvart ja Jüri Ratas) on viimasel ajal väitnud, nagu oleks mulle erakonnast pakutud Tallinna kohalike valimiste üldnimekirja esinumbrit ja nüüd oodatavat minu vastust. Tegelikult pole keegi mulle midagi sellist pakkunud ja üldse oleks selline pakkumine mõnevõrra mõnitamise moodi nagu mõned minu sõbrad on kirjutanud," kirjutas Savisaar sotsiaalmeedias. 

"Kohalikel valimistel üldnimekirja poolt ei saa hääletada. Saab hääletada piirkonna (linnaosa) nimekirja poolt. Tallinnas on teatavasti kaheksa piirkonda. Mis puutub üldnimekirja, siis selle järgi võidakse ilma mingi hääletamiseta jaotada kompensatsioonimandaate, kui neid üldse tuleb. Tahan parandada neid, kes sellise jutuga soovivad inimesi eksitada ja minu toetajate hääli püüda," lisas Savisaar.

Politoloog: Keskerakond võib hakata jälle mõtlema absoluutse võidu peale >>

Keskerakonna esimees Jüri Ratas põhjendas Edgar Savisaarele ettepaneku tegemist Tallinna üldnimekirjas esinumbriks asumiseks tema Tallinna linnale tehtud teenetega, vahendas Sputnik Eesti

Jüri Ratas oli Savisaare teemat kommenteerides pahura olemisega
© AFP 2019 / FREDERICK FLORIN

Ratas ütles valitsuse pressikonveretsil ajakirjanike küsimustele vastates, et Savisaarele on tõepoolest tehtud ettepanek Tallinna üldnimekirja esinumbrina kandideerida.

Ratas oli Savisaare teemat kommenteerides pahura olemisega ja andis väga kidakeelseid vastuseid, vahendab ERR. Kahel korral küsiti Rataselt, mis põhjusel Savisaarele esinumbri kohta pakutakse. Mõlemal korral vastas Ratas väga lakooniliselt ja täpselt sama sõnastusega. "Piisavalt panustanud Tallinna arengusse."

Ratas: Savisaar sobib Tallinna esinumbriks >>

Politoloog Rein Toomla hinnangul aitaks Edgar Savisaare Tallinna valimistel esinumbriks seadmine kindlustada Keskerakonnale võidu. "Päris kindlasti. Võimalik häältesaak, mida Savisaar suudab koguda- kõige tõenäolisemalt ei tule talle 40 tuhat häält, nagu see oli neli aastat tagasi, aga ma arvan, et Savisaar on suuteline koguma ilma erilise kampaaniata vajaliku künnise," ütles ta ajalehele Pealinn.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
mõnitamine, esinumber, kohalikud valimised, keskerakond, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Tallinn

Peamised teemad