12:04 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
4711

Edgar Savisaare lähemad toetajad kogunesid õhtul Ülemiste City'sse, et arutada plaanitava valismisliidu loomist

TALLINN, 1. august — Sputnik. Kogunenute seas olid mh Olga Ivanova, Peeter Ernits, Meelis Pai, Mart Viisitamm, Urmi Reinde, Priit Kutser ja Neeme Lall. Kohal viibis ka Edgar Savisaar ise, vahendas ERR

Edgar Savisaar
© Фото : Альберт Труувяэрт

Edgar Savisaar loob oma valimisliidu >>

Savisaar teatas laupäeval oma valimisliidu loomisest. Ta kinnitas Facebookis avaldatud videos "Savisaare Liit 2017", et ta on tagasi ning pole tegelikult kusagil ära olnudki. Keskerakonna juhtpoliitikud ei olnud laupäeva õhtul Savisaare valimisliidu loomise avaldusega kursis.

"Lihtsalt mõned inimesed tahtsid mind enneaegselt maha kanda. Ma olen inimesi ühendanud nii Keskerakonnas kui ka väljaspool seda ja ühendan ka edaspidi," märkis Savisaar videos.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Jaanus Marrandi juhtis tähelepanu asjaolule, et video oli salvestatud juba tükk aega tagasi, sest taustal õitsesid veel rododendronid.

Marrandi hinnangul on see Savisaare kättemaks oma endisele koduparteile ning Jüri Ratasele ja Taavi Aasale personaalselt.

Savisaare kättemaks Jüri Ratasele ja Taavi Aasale personaalselt >>

Savisaar teatas möödunud nädalal, et kuigi viimasel ajal on keskerakondlased väitnud, et talle on pakutud kohalikel valimistel esinumbri kohta, ei vasta need väited tõele.

Keskerakonna eksjuht Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Mõned keskerakondlased (Mihhail Kõlvart ja Jüri Ratas) on viimasel ajal väitnud, nagu oleks mulle erakonnast pakutud Tallinna kohalike valimiste üldnimekirja esinumbrit ja nüüd oodatavat minu vastust. Tegelikult pole keegi mulle midagi sellist pakkunud ja üldse oleks selline pakkumine mõnevõrra mõnitamise moodi nagu mõned minu sõbrad on kirjutanud," kirjutas Savisaar sotsiaalmeedias.

Savisaar nimetas Keskerakonna pakkumist mõnitamiseks >>

Keskerakond esitas ametliku ettepaneku erakonna endisele esimehele Edgar Savisaarele kandideerida kohalikel valimistel esinumbrina Tallinna üldnimekirjas, vahendas ERR esmaspäeva õhtul.

Tagid:
valimisliit, loomine, arutelu, Ülemiste City, Olga Ivanova, Peeter Ernits, Edgar Savisaar, Tallinn

Peamised teemad