06:13 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
20 0 0

Esimene kuu eesistumist on selja taga; augustis puhkab Eesti kõrgetasemelistest väliskülalistest, et septembris uue hooga jätkata

TALLINN, 2. august — Sputnik. Juulis külastas Eestit 4588 erinevate valdkondade asjatundjat, kes osalesid Euroopa Liidu ministrite nõupidamistel, ekspertkomisjonides ja konverentsidel. Eestis toimus kuu aja jooksul 40 ja Brüsselis ligi 200 kohtumist.

Nii Eestis kui mujal Euroopas peetud kohtumiste käigus jõuti kokkulepeteni alates rändekriisi lahendamiseks vajalikest tegevustest kuni 5G ehk ülikiire internetiühenduse välja arendamise deklaratsiooni vastuvõtmiseni, teatab riigikantselei.

"Liikmesriigid hindavad meie eesistumise prioriteete väga ajakohasteks ja just praegu lahendusi vajavateks. Tänaseks Eestis käinud delegaadid on meie senise tööga väga rahule jäänud, oleme saanud kiidusõnu nii sisuliste arutelude, ürituste korralduse kui ka saadud elamuste kohta. Eriti hea meel on aga selle üle, et esimese eesistumise kuuga oleme jõudnud ka konkreetsete kokkulepeteni," võttis Eesti Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats kokku Eesti esimese kuu eesistujana.

Alates Eesti eesistumise pidulikust avamisest 29. juunil on toimunud Eestis 40 ning Brüsselis ligi 200 ministrite, komisjonide ja ekspertide kohtumist. Lisaks neile on Eesti eestvedamisel peetud palju spetsiifilisemaid arutelusid, kus on kokku lepitud konkreetsete teemade – näiteks rändekriisi haldamise – järgmised sammud.

"Eesistujana on Eesti peamine roll olla eestvedaja, kes aitab erinevate seiskohtade ja vajaduste seas mõistlikku keskteed leida. Samas on aga selge, et eesistuja üksi kokkuleppeid ei sõlmi ning tegemist on alati tiimitööga. Nii mõnegi teema oleme üle võtnud eelmiselt eesistujalt Maltalt," selgitas Jäärats Eesti rolli eesistujana.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
eesistumine, EL Nõukogu

Peamised teemad