04:06 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
3010

Suurem osa Eesti maavalitsuste töötajatest ei tea, millisel ametikohal nad pärast maavalitsuste kaotamist töötama hakkavad

TALLINN, 2. august — Sputnik. Riigihalduse minister Jaak Aab prognoosib, et umbes neljandik maavalitsuste spetsialistidest võiks jätkata praegusega sarnast tööd mõnes riigi- või omavalitsusstruktuuris, mis võtavad üle maavalitsuste ülesandeid, vahendab ERR.

Hiiu maavalitsuses kaotavad töö 17 inimest, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Harju maavalitsuses on 60 töötajat ja ka nende tulevik on ebaselge. Harju maavanem Ülle Rajasalu ütles "Aktuaalsele kaamerale", et suur teadmatus valitseb ka maavalitsuse funktsioonide üleandmise osas. Nii näiteks peaks kõik dokumendid üle minema riigiarhiivi, aga puudub liides maavalitsuse dokumendihaldusega.

Hiiu maavalitsuses kaotavad töö 17 inimest >>

Seoses maavalitsuste kadumisega alates järgmise aasta 1. jaanuarist kaotavad Hiiu maavalitsuses töö 17 inimest, vahendas Sputnik Eesti juulikuu lõpus. Hiiumaa visiidil käinud haldusminister Jaak Aabi sõnum koondatavatele maavalitsuse töötajatele oli, et töökohti pakkuda on vähe ja neil tuleb ise hakkama saada.

Minister märkis teemat kokku võttes, et ka temal on tulnud töökohti vahetada ning sellega on tal endal tulnud toime tulla.

Maavalitsuste reformi seaduseelnõu saadeti kooskõlastusele >>

Valitsus otsustas maavalitsuste tegevuse lõpetada 2018. aastast. Maavalitsuste kohalikud ülesanded antakse üle omavalitsustele ning riiklikud ülesanded ministeeriumidele ja olemasolevatele ametitele, vahendas Sputnik Eesti kevadel. 

Maavalitsuste reformi eesmärk on muuta riigiasutuste ülesannete jaotus selgeks ja korrastatuks ning muuta riiklike ülesannete täitmine ühetaolisemaks. See tähendab, et kui riikliku järelevalve ülesannete täitmine viiakse senisest 15 maavalitsusest ühte valdkondlikku ministeeriumi või ametisse, siis muudab see ka teenuste kvaliteedi regionaalselt võrdsemaks.

"Maavalitsuste roll on järjepidevalt vähenenud ning nüüd, kus oleme otsustanud tõsta kohalike omavalitsuste võimekust, väheneb nende tähtsus veelgi," ütles toonane riigihalduse minister Mihhail Korb.

Karilaid kutsub kiirendama maavalitsuste likvideerimist >>

Riigikogu liige Jaanus Karilaid kutsus valitsust kiirustama maavalitsuste likvideerimise ning maavanemate ametikoha kaotamisega. "Maavalitsuste roll kohalikus elus on juba ammu marginaliseerunud, valitsus ei peaks ootama 2018 aastani, vaid võiks riigihalduse võrku korrastada antud küsimuses juba 1. juuliks 2017," ütles Karilaid.

Tagid:
reform, tulevik, töötajad, maavalitsus, Jaak Aab, Eesti

Peamised teemad