22:57 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
5020

Keskerakonna eksjuht ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar ütles teisipäeval Harju maakohtus pärast prokuröri avakõnet, et tema end kuritegudes süüdi ei tunnista

TALLINN, 8. august — Sputnik. Savisaar märkis kohtule, et süüdistus on talle arusaadav. "Ma olen puhas nagu prillikivi," kinnitas ta, vahendas ERR

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises.

Kaitsja nõuab Savisaarele uut terviseekspertiisi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kaitsja: Savisaar vajab uut terviseekspertiisi >> 

Juriidilise isikuna süüdistuse saanud Keskerakonda teisipäeval kohtus esindanud partei juhatuse liige Kersti Sarapuu kinnitas, et Keskerakond end süüdi ei tunnista.

Edgar Savisaare kriminaalasja arutelu Harju maakohtus jätkus täna pärast kaheksanädalast pausi.

Kohtuprotsessil taotles kaitsja Edgar Savisaarele täiendavat terviseekspertiisi, kuid kohus kohapeal nõu pidades otsustas, et ei rahulda seda taotlust.

Teisipäeval jätkub Savisaare protsess >>

Vandeadvokaat Oliver Nääsi sõnul ilmnes pärast eelmisel istungil Savisaare hospitaliseerimist, et tal on olnud insult. "Ajaliselt tuvasatamata hetkel on tal insult olnud," kinnitas Nääs.

Istung jätkub homme, 9. augustil.

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
istung, kohtuprotsess, tervis, keskerakond, kohus, Edgar Savisaar, Tallinn

Peamised teemad