18:17 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
9201

Keskkonnaminister Siim Kiisler allkirjastas otsuse, millega arvatakse looduskaitse alt välja kokku 41 Pärnu ja Tartu maakonnas asuvat puud, mis on kaotanud looduskaitselise väärtuse

TALLINN, 9. august — Sputnik. Valdavalt on tegemist juhtumitega, kus puud on hävinenud ja kahjustunud, näiteks murdunud ja kuivanud. Pärnumaal arvatakse kaitse alt välja 10 puud, näiteks Pärnu linnas alevi kalmistul asuvad tammed ja pärnad. Tartumaal tühistatakse määrusega kokku 31 looduskaitsealuse puu kaitsestaatus, teatas Keskkonnaministeerium.

Paldiski maantee hõberemmelgat ei ole kahjuks võimalik säilitada
© Sputnik / Вадим Анцупов

Haabersti remmelga säilitamine maksaks 1,5 miljonit >>

Keskkonnaminister selgitas, et kaitsealuseid üksikobjekte ei arvata kaitse alt välja nö igaks juhuks, vaid sellele eelneb analüüs ning otsuste avalikustamine. "Looduskaitse peab ajaga kaasas käima — puude kui elusorganismide puhul on paratamatu, et nende eluiga mingil hetkel lõpeb ning sellega koos ka looduskaitseline väärtus," lisas Kiisler.

Pärast määruse jõustumist on Eestis kaitse all 629 puud ja üksikpuude gruppi.

Koduaedade riikliku kaitse all hoidmine ei ole otstarbekas >>

Üks päev Kadrioru pargis
© Sputnik / Вадим Анцупов

Keskkonnaamet kutsub Tallinna elanikke, maaomanikke ja teisi huvigruppe üles avaldama arvamust kümne hetkel riikliku looduskaitse all oleva Tallinna objekti kohta, millest enamik on eraaiad, vahendas Sputnik Eesti juulikuus Keskkonnaameti teadet.

Kõnealused kümme objekti võeti looduskaitse alla 1993. aastal. Kuni 2000. aasta lõpuni täitis nende objektide valitseja kohustusi Tallinna Keskkonnaamet, 2001. aastal võttis valitseja kohustused üle tolleaegne Harjumaa Keskkonnateenistus. 2004. aastal, kui võeti vastu looduskaitseseadus, kuulutati kõik enne looduskaitseseaduse vastuvõtmist moodustatud kaitsealused loodusobjektid riikliku kaitse all olevateks.

60 aastat tagasi asutati Matsalu, Nigula, Vaika ja Viidumäe loodukaitseala >>

Tagid:
looduskaitse, puu, Keskkonnaministeerium, Siim Kiisler, Tartumaa, Pärnumaa

Peamised teemad