22:26 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Eesti uudised
lühendatud link
030

Neljapäeval, 10. augustil harjutavad kümme USA Marylandi rahvuskaardi lennuüksuse A-10-tüüpi ründelennukit maandumist ja õhkutõusmist Jägala-Käravete maantee (maantee nr 13) laiendusel

TALLINN, 9. august — Sputnik. Maanteelõik suletakse liiklusele ajavahemikus kell 8 kuni 17.00. Operatiivsõidukitele ning kohalike elanike sõidukitele tagatakse võimalusel läbipääs. Ka ühistranspordile on tagatud läbipääs, kuigi võib esineda viivitusi, teatas kaitseväe pressiteenistus. Ülejäänud sõidukitele korraldatakse ümbersõit.

Harjutuse ohutuse ja julgeoleku tagamiseks rajatakse maanteelaienduse ümber ajutine ohuala, kuhu kõrvalistel isikutel pole lubatud siseneda.

Õppus algab NATO lahingugrupi kaitseväelaste kopteridessandi harjutusega Jägala-Käravete maantee laiendusele, ründelennukid A-10 saabuvad Ämari lennubaasist ning pärast maandumisharjutuste sooritamist suunduvad sinna tagasi. Ämari lennubaasis viiakse sama-aegselt läbi ka USA Marylandi rahvuskaardi ja Eesti kaitseväe ühine küberkaitseõppus Baltic Jungle.

Maapealsete sihtmärkide ründamiseks ning maaväe lähitoetuseks mõeldud ühemeheline ründelennuk A-10 Thunderbolt II on tuntud oma manööverdusvõime ning madalalt ja aeglaselt lendamise võime poolest. Samuti on lennuk tuntud oma pardarelvade täpsuse poolest. Kuigi lennuk A-10 võeti Ameerika Ühendriikides kasutusele juba 1977. aastal, on ta tänu oma võimekusele ja moderniseerimistele kasutusel tänaseni.

Juhul, kui ilmastikutingimused ei luba harjutust 10. augustil läbi viia, harjutatakse maanteele maandumist ja sealt õhkutõusmist 11. augustil. Ka siis on Jägala-Käravete maantee laiendus liiklusele harjutuse ajal suletud.

Jooksvat infot maandumise kohta leiab Tallinna USA saatkonna Facebooki-lehelt.

Tagid:
A-10, ründelennuk, kaitsevägi, USA, Ämari

Peamised teemad