05:34 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Lasteaed. Illustratiivne foto

Tallinn võrdsustab taas lasteaiaõpetajate ja kooliõpetajate palgad

© Sputnik / Николай Хижняк
Eesti uudised
lühendatud link
51 0 0

Tallinna Linnavalitsus võttis vastu otsuse võrdsustada lasteaiaõpetajate palga alammäärad koolide pedagoogidega. Palgatõusu saavad ka õpetaja abid ning huvikoolide ja kutseõppeasutuste pedagoogid

TALLINN, 9. august — Sputnik. Linnavalitsus nõustus 30. juuni 2017 istungil tehtud ettepanekuga, et üldhariduskoolide, huvikoolide ja kutseõppeasutuse pedagoogide töötasu alammäärad tõusevad 1050 euroni alates 1. septembrist 2017 ning võttis täna vastu otsuse võrdsustada lasteaiaõpetajate palgad kooliõpetajate palkadega.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinnas lasteaia- ja kooliõpetajate alampalgamäärad hoitud võrdsetena juba aastaid.

"Lasteaia pedagoogide palk tõuseb 1. septembrist 958 eurolt 1050 eurole. Samuti peame väga oluliseks õpetaja abide panust ning tõstame nende palka 510 eurolt 560 eurole," rääkis Kõlvart.

Kõlvart lisas, et lasteaia- ja kooliõpetajate palkade võrdsustamiseks ja õpetaja abide palgatõusuks eraldatakse linnaeelarve reservfondist lisaks palgatõusuks juba kavandatud vahenditele veel 820 000 eurot. Üldhariduskoolide pedagoogide palgad kaetakse riigieelarvelistest vahenditest.

Tallinna linn on tõstnud lasteaedade juhtide, õpetajate ja õpetajate abide palku igal aastal. Viimati tõusis lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palk 2016. aasta septembris.

Tagid:
palk, lasteaed, kool, pedagoog, Mihhail Kõlvart, õpetaja, Tallinn

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  58
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36