00:08 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Lasteaed. Illustratiivne foto

Tallinn võrdsustab taas lasteaiaõpetajate ja kooliõpetajate palgad

© Sputnik / Николай Хижняк
Eesti uudised
lühendatud link
34 0 0

Tallinna Linnavalitsus võttis vastu otsuse võrdsustada lasteaiaõpetajate palga alammäärad koolide pedagoogidega. Palgatõusu saavad ka õpetaja abid ning huvikoolide ja kutseõppeasutuste pedagoogid

TALLINN, 9. august — Sputnik. Linnavalitsus nõustus 30. juuni 2017 istungil tehtud ettepanekuga, et üldhariduskoolide, huvikoolide ja kutseõppeasutuse pedagoogide töötasu alammäärad tõusevad 1050 euroni alates 1. septembrist 2017 ning võttis täna vastu otsuse võrdsustada lasteaiaõpetajate palgad kooliõpetajate palkadega.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinnas lasteaia- ja kooliõpetajate alampalgamäärad hoitud võrdsetena juba aastaid.

"Lasteaia pedagoogide palk tõuseb 1. septembrist 958 eurolt 1050 eurole. Samuti peame väga oluliseks õpetaja abide panust ning tõstame nende palka 510 eurolt 560 eurole," rääkis Kõlvart.

Kõlvart lisas, et lasteaia- ja kooliõpetajate palkade võrdsustamiseks ja õpetaja abide palgatõusuks eraldatakse linnaeelarve reservfondist lisaks palgatõusuks juba kavandatud vahenditele veel 820 000 eurot. Üldhariduskoolide pedagoogide palgad kaetakse riigieelarvelistest vahenditest.

Tallinna linn on tõstnud lasteaedade juhtide, õpetajate ja õpetajate abide palku igal aastal. Viimati tõusis lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palk 2016. aasta septembris.

Tagid:
palk, lasteaed, kool, pedagoog, Mihhail Kõlvart, õpetaja, Tallinn

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  17
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  49
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  11