14:27 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Eesti uudised
lühendatud link
4810

Paides jätkuval Arvamusfestivalil kõneldakse laupäeval, 12. augustil muuhulgas sellest, kui kerge või raske on töötamine Eestis välismaalase jaoks

TALLINN, 12. august — Sputnik. Arutelus osaleb Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik Anne-Ly Reimaa, seisab ministeeriumi kodulehel. Mõttevahetusega püütakse kasvatada teadlikkust välismaalastest töötajate suhtes, sest nende kultuuriline taust võib meie omast tunduvalt erineda.

Arutelu keskendub samaaegselt nii kasuteguritele kui ka keerulistele olukordadele, mida välismaalase värbamine ettevõtjale kaasa võib tuua. Üheskoos kuulajatega püütakse jõuda uute ideedeni ning võimalike lahendusteni, mis võiksid abiks olla tööandjatele ja laiemalt töökollektiividele. 

Arvamusfestivali esimesel päeval osales ligi 5600 inimest, illustratiivne foto
© Sputnik / Evgenya Novozhenina

Arvamusfestivalil osales ligi 5600 inimest >>

Anne-Ly Reimaa ütles arutelu eel, et riigipiiride avanemisega on õigustatult kasvanud meie kõigi ootused võõrsil töötamise suhtes.

"Me eeldame loomulikult, et meid võetakse Euroopas või ka mujal laias maailmas vastu heatahtlikult ning meile kehtivad samasugused õigused ja kohustused nagu kohalikule elanikkonnale. Töösuhe on aga kahepoolne. Aruteluga püüamegi analüüsida, kuidas me ise käitume, kui Eestisse saabuvad andekad spetsialistid, et rajada siin oma elu ning anda oma oskustega panus meie majandusse," rääkis Reimaa.

Paides algas viies Arvamusfestival >> 

Arutelu toimub Haridusalal. Tavapärase paneeldiskussiooni asemel ärgitatakse mõttevahetust väiksemates töögruppides, kellele peaksid omakorda sisendit pakkuma kuulama saabuvad huvilised. Arutelu korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning Kultuuriministeerium.

Paide südalinnas algas reedel viies Arvamusfestival, mis toob huvilisteni kahe päeva jooksul ligi 160 arutelu, kirjutas Sputnik Eesti eile.

Arvamusfestivalil löövad Tallinna Ülikooli teadlased kaasa kuues arutelus >>

Arvamusfestivali esimest päeva külastas ligi 5600 inimest, kes võtsid aktiivselt osa ligi sajast arutelust. Kõige populaarsemateks aruteludeks kujunesid ühiskondlikud teemad: milline on tuleviku kogukond, miks eestlased kardavad feminismi, meie konservatiivne tulevik ja õmblusteta ühiskond, samuti tervise teemad ning lastearutelud.

Tagid:
töö, välismaalased, ühiskond, arutelu, tööturg, arvamusfestival, Kultuuriministeerium, Paide

Peamised teemad