08:38 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
10020

Balti riikide kohale saabub väga soe õhumass, päevased maksimumtemperatuurid tõusevad 30°C ümbrusse ja on tõenäoline, et sajab tugevat hoovihma, on ägedat äikest ja tugevaid tuulepuhanguid

TALLINN, 12. august — Sputnik. Reedeks (11.08.) Balti riikide kohale kujunenud väike kõrgrõhkkond kaugeneb laupäeval (12.08.) Peipsi taha. Samal ajal jõuab Rootsi rannikule Kesk-Euroopast madalrõhkkond. 

Kahe rõhuala piirimail tugevnevas lõunavoolus saabub Balti riikide kohale väga soe õhumass ja kuna ka suurem osa päevast on mandril päikeseline, siis tõusevad päevased maksimumtemperatuurid 30°C ümbrusse, hoiatab Riigi ilmateenistus

Euroopa vaevleb kuuma käes >>

Pärastlõunal suureneb lääne poolt jahedama õhumassi surve ja saartel suureneb hoovihma ja äikeseoht. Õhtul muutub atmosfäär ebapüsivaks ka mandril, on väga soodsad tingimused võimsate rünksajupilvede arenguks ja on tõenäoline, et sajab tugevat hoovihma, on ägedat äikest ja tugevaid tuulepuhanguid.

Euroopa vaevleb kuuma käes, illustratiivne foto
© AP Photo / Manu Fernandez

Ööl vastu pühapäeva (13.08.) eemaldub kuum õhumass Venemaale. Õhumassi vahetusega kaasnevad sajuhood ja äike võivad tugevad olla.

Rahvalikud ilmaennustused – kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Pühapäeva päeval on Eesti kohal juba parasvöötmeline mõõdukus, õhusooja on 20°C ümber. Vihmahooge on hõredamalt ja võimalikud äikesed ei ole enam nii jõulised.

Üheteistkümnes Euroopa riigis tõusis õhutemperatuur üle 40 kraadi, mitmes piirkonnas aga kuni 47 kraadini, vahendas Sputnik Eesti augusti alguses. Meteoroloogide sõnul on nii kõrged temperatuurid seotud Aafrikast saabunud kuumalainega.

Kuuma käes vaevlevad Itaalia, Šveits, Ungari, Poola, Rumeenia, Bosnia, Horvaatia ja Serbia. Erakordse kuuma käes on ka Hispaania ja Prantsusmaa.

Päike "lubab" 7. augustil bordoopunast kuuvarjutust >>

Tagid:
kuumus, äike, tuul, ilm, hoiatus, Ilmateenistus, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad