22:16 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Eesti uudised
lühendatud link
5720

Majandusministeerium hoiatas sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendamisega seotud probleemide eest juba kaks aastat tagasi saadetud märgukirjas, kuid poliitikud otsustasid sellega ikkagi edasi minna, ütles toonane majandusministeeriumi IT-asekantsler Taavi Kotka

TALLINN, 14. august — Sputnik. Tol ajal sotsiaalkaitseminister olnud Margus Tsahkna sõnul tehti aga hange ja sõlmiti lepingud Taavi Rõivase ministriksoleku ajal ning praegune temasuunaline kriitika on osa valimiskampaaniast.

Kotka rääkis ERRile, et selle projekti üks suuremaid probleeme oli see, et ta tehti poliitiliseks.

"Projekte teeb iga ministeerium ise, aga kas raha anname või ei, otsustab majandusministeerium. Ja SKAIS2 tegelikult ei saanud raha, sest projekt selgelt ei olnud piisavalt ettevalmistatud ja läbi mõeldud. Me ütlesime, et see läheb aia taha, enne, kui üldse raha jagamiseks läks," selgitas ta.

Seejärel tuli Kotka sõnul poliitiline otsus, et raha peab andma.

Endine asekantsler heidab enda sõnul poliitikutele ette, et tegemist oli üle mõistuse suure investeeringuga, mis vajanuks ka erilist tähelepanu ja keskendumist.

Kotka arvates oldi arg ümber otsustama, puudus julgus raha põletamine lõpetada. Tegevust jätkati ka sellest hoolimata, et majandusministeerium saatis kaks aastat tagasi sotsiaalministeeriumile hoiatava märgukirja.

Endised ministrid lükkavad vastutust SKAIS2 eest teineteise peale.

Majandusministeeriumi praegune riigi infosüsteemide ja side asekantsler Siim Sikkut ütles SKAIS2 hanke kohta, et süsteem sai arhitektuurilt liiga keerukas.

Tagid:
SKAIS2, sotsiaalkaitseminister, Margus Tsahkna, Taavi Rõivas

Peamised teemad