02:04 17. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1587
  • RUB75.8119
26. aasta eest saavutatu oli aastatepikkuse pingutuse vili ja selle hoidmine on uue põlvkonna vastutada

Ilves: demokraatia nimel tööd teha on uue põlvkonna vastutus

© Sputnik / Юрий Абрамочкин
Eesti uudised
lühendatud link
1220

Endine riigipea Toomas Hendrik Ilves tuletas iseseisvuse taastamise aastapäeval meelde, et 26. aasta eest saavutatu oli aastatepikkuse pingutuse vili ja selle hoidmine on uue põlvkonna vastutada

TALLINN, 20. august — Sputnik. Ilvese sõnul ei olnud iseseisvuse taastamine passiivne, umbisikuline sündmus, kellegi teise poolt tehtu, vaid aktiivne, sihipärane tegevus, paljude aastatepikkuse pingutuse vili.

"Just nagu iseseisvuse taastamine, ei ole ka selle hoidmine passiivne ja umbisikuline. Just nagu iseseisvuse taastamine, ei sõltu selle püsimine saatusest või paratamatusest, vaid otsustest ja tegudest," märkis Ilves sotsiaalmeedia sissekandes, edastab ERR.

Ilvese hinnangul on Eesti võrreldes 26 aasta taguse ajaga tugevam, kuid seda ümbritsev maailm hapram.

Ilves tuletas meelde, et kui Ronald Reagan oli 1961. aastal üksnes Ühendriikide Demokraatliku partei liige, ütles ta nii: "Vabadus ei ole hääbumisest kunagi enam kui ühe põlvkonna kaugusel. Me ei andnud seda oma lastele edasi vereringe kaudu. Selle eest tuleb võidelda, seda tuleb kaitsta, ja see tuleb anda edasi neile, et nemad teeksid sedasama."

Tagid:
taasiseseisvumisepäev, president, Toomas Hendrik Ilves

Peamised teemad