02:55 29. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Eesti uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
19 0 0

Aktiivsed koolinoored on avaldanud soovi aktiivselt osa võtta linnavolikogu valimiste läbiviimisest jaoskonnakomisjoni liikmena. Teisipäeval toimunud esmasel kohtumisel anti huvitatuile ülevaade jaoskonnakomisjoni liikmeks saamise tingimustest ja nõudeist

TALLINN, 23. august — Sputnik. Kohaliku omavalitsuse valimiste korralduslikust küljest ning linnavolikogu töökorraldusest andis ülevaate Tallinna linna valimisjuht Toomas Sepp, teatas Raepress.

"Seega kandideerivad seekord jaoskonnakomisjonidesse lisaks erakondade esindajatele ka projektis Noored Valimisvalvurid osalejad," ütles Sepp.

"Valimisjaoskonna liikmeks kandideerib 17 koolinoort. 16-17-aastased vajavad jaoskonnakomisjoni töös osalemiseks vanema nõusolekut ning peavad valdama eesti keelt. Jaoskonnakomisjoni liikme töös olgu märksõnadeks täpsus, kiirus, korrektsus ja viisakus," rõhutas Sepp. "Ja loomulikult sajaprotsendiline valmisolek tööks nii valimispäeval kui ka eelhääletuse päevil. Ühtlasi tuleb meeles pidada, et jaoskonnakomisjoni liige on oma töös sõltumatu — selles rollis ei ole ta valimisvalvur ega erakonna esindaja!"

Sepp tõi näiteks, et varasematel valimistel on põhjustanud valijate ja vaatlejate pahameelt erakonna esindajaist jaoskonnakomisjoni liikmete poolt kasutatud erakonnasümboolikaga pastakad, rinnamärgid jms.

Aktiivsed koolinoored saavad projekti "Noored valimisvalvurid" kaudu osaleda jaoskonnakomisjonide töös ning lisaks ka ametliku valimisvaatleja või valimiste valvurina.

Valimisvaatlejana on noorel õigus vaadelda hääletustegevust vabalt valitud jaoskonnas ning jälgida kõiki valimistoiminguid, sealhulgas hääletamise käiku ning hääletamis- ja valimistulemuste kindlakstegemist.

Valimisvalvurite tegevus on suunatud eelkõige õpilasomavalitsuste, noortevolikogude ning muude osaluskogude liikmetele, kes jälgivad kogu valimiste perioodi ajal, kas noortega käitutakse seaduspäraselt ning eetiliselt. Samuti annavad valimisvalvurid teada noorte mõjutamisest valimiste ajal.

Noorte valimisvalvurite projekti koordineerivad Eesti Noorteühenduste Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liit. Projekti partneriteks on Eesti Vabariigi Õiguskantsler ja Õiguskantsleri Kantselei ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit. Projekti rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
valimised, valimisvaatleja, noored, Toomas Sepp

Peamised teemad