12:57 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Eesti uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
2410

Tallinna linna valimiskomisjon viis läbi Tallinna linnavolikogu kandidaatide registreerimise - pealinna volikogu 79 kohale kandideerib kokku 1421 inimest

TALLINN, 8. september — Sputnik. Ühtlasi selgus liisuheitmise tulemusena erakondade ja valimisliitude nimekirjade ning üksikkandidaatide järjestus Tallinna kaheksa valimisringkonna kandidaatide nimekirjades. Selle alusel said ka kõik valimistel kandideerivad isikud registreerimisenumbri.

Tallinnas registreeriti kuus valimisliitu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Valimiskomisjoni otsus on avaldatud siin.

Tallinna linna valimiskomisjonile esitasid 15. oktoobril Tallinna Linnavolikogu valimistel osalevate kandidaatide nimekirjad seitse erakonda ja kuus valimisliitu, neile lisaks kaheksa üksikkandidaati. Pealinna volikogu 79 kohale kandideerib kokku 1421 inimest.

Eelmistel, 2013. aasta oktoobris toimunud kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris pealinna volikokku 1571 inimest, samas oli toona nimekirju praeguse 13 asemel üheksa – valimistel osales viis erakonda ja neli valimisliitu ning 10 üksikkandidaati.

Liisuheitmine on järelvaadatav Tallinna linna Facebooki lehel.

Kolmapäeval andis Riigi Infosüsteemide Amet (RIA) avalikkusele teada ID-kaardi võimalikust turvariskist, mis puudutab alates 2014. aasta oktoobrist välja antud kaarte. Vabariigi Valimiskomisjon pidi seetõttu seadusest tulenevalt otsustama, kas e-hääletamise läbiviimine on turvaline.

Valimiskomisjoni koosolekul kuulati eksperte ning otsustati, et e-hääletamine toimub kohalikel valimistel seadusepäraselt ja plaanikohaselt.

750 000 ID-kaardi kiibis peitub turvarisk >>

"Peamine argument e-hääletamisega seaduse järgi edasi minna on fakt, et ühtegi reaalset turvaauku leitud ei ole, kogu ID-kaardi kiipi puudutav on hüpoteetiline," sõnas Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Meelis Eerik. "Teiseks meie otsuse aluseks on RIA kinnitus, et ID-kaart on Eesti Vabariigis turvaline ja kasutatav kõikides e-teenustes. Me ei saa ülejäänud riigist irduda," sõnas Eerik.

"Samas tahan rõhutada, et midagi ei ole kivisse raiutud: kui lähinädalatel tuleb lisainfot või reaalse ohu kohta uut teadmist, saab Vabariigi Valimiskomisjon koguneda ja uue otsuse teha," ütles lisas Eerik.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)

Peamised teemad