20:02 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Vähenenud töövõimega töötute arv kasvab, illustratiivne foto

Vähenenud töövõimega töötute arv kasvab

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
2610

Vähenenud töövõimega töötuid oli augustis juulikuust 2,5% rohkem ja aastaga on nende arv peaaegu kahekordistunud

TALLINN, 12. september — Sputnik. Augustikuu lõpu seisuga oli töötuna registreeritud 29 440 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,6%. Kui üldjuhul suvekuudel registreeritud töötuse määr langeb, siis tänavu on alates maist töötuse määr püsinud töövõimereformi mõjul stabiilsena, teatab Töötukassa.

Nende töötute arv, kelle töövõime ei ole vähenenud, vähenes juuliga võrreldes peaaegu 2% ja aastaga võrreldes peaaegu 6%. Vähenenud töövõimega töötuid oli augustis seevastu juulikuust 2,5% rohkem ja aastaga on nende arv peaaegu kahekordistunud. Augusti lõpu seisuga moodustasid vähenenud töövõimega inimesed kõikidest registreeritud töötutest 30%. Jaanuariga võrreldes on vähenenud töövõimega töötute osatähtsus suurenenud kümne protsendipunkti võrra.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Registreeritud töötuse määr oli augustis jätkuvalt kõrgeim Ida-Virumaal (9,7%) ja Valgamaal (8,2%) ning madalaim Harjumaal (3,4%) ja Saaremaal (3,6%). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid augusti lõpus lihttöölised (23%), teenindus- ja müügitöötajad (18%) ning oskustöötajad ja käsitöölised (16%).

Kuu jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks 5 184 uut tööpakkumist (66% neist läbi e-töötukassa). Kuu jooksul lisandunud tööpakkumiste arv oli eelneva kuuga võrreldes 33% suurem ning aastataguse ajaga võrreldes 2% väiksem. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 9 829. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid teenindus- ja müügitöötajatele (24%), oskustöötajatele ja käsitöölistele (23%) ning lihttöölistele (20%) pakutavad töökohad.

Augustikuus asus töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3 510 inimest (sealhulgas 686 vähenenud töövõimega inimest). Tööalasel koolitusel osales 2 014 ja tööotsingu töötoas 1 214 inimest. Tööpraktikal osales 767, tööharjutusel 232 ning tööklubis 412 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1 661 korral. Töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti augustis 1 312 korral. 

Alanud aastast jõustub töövõimereform täismahus >>

Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 50 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 62 uut töökohta. Palgatoetusega oli augustis töötamas 1 620 inimest. Lisaks osales veel 6 155 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes.

Vähenenud töövõimega inimeste teenustest osales tööalasel rehabilitatsioonil 1 595 inimest, kogemusnõustamisel 32 inimest ja kaitstud töö teenust osutati 258 inimesele. Vähenenud töövõimega inimesed osalesid ka teistel tööturuteenustel – kokku osales teistel teenustel veel 2 533 inimest.

Augustis osales töötavatele inimestele pakutaval koolitusel 80 inimest. Kvalifikatsiooni saamise kulu hüvitati augustikuus 2 töötavale inimesele. Tööandjatele mõeldud koolitustoetusega muutuste olukorras oli augustikuus koolitusel osalemas 4 inimest.

Töövõimekaoga inimesi on valmis tööle võtma 31 protsenti tööandjatest, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Töötukassa maksis augustus töötuskindlustushüvitist 9 606 inimesele ehk 28% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 441 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 3,7 miljoni euro. Ligikaudu 151 euro suurust töötutoetust sai augustis 6 851 inimest ehk 20% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa augustis 373 inimesele. Keskmine augustis määratud hüvitis oli 1 485 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 518 tuhande euro.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa augustis 48 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli augustis 2 386 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 77 tuhande euro.

Töövõime hindamise taotlusi esitati augustis 4 226. Kuu jooksul määrati osaline töövõime 2 630 ja puuduv töövõime 1 270 inimesele, töövõime ei olnud vähenenud 603 inimesel. Töövõimetoetust maksti augustis 24 740 inimesele kogusummas ligikaudu 6,3 miljonit eurot. Tööandjate esitatud taotluste alusel hüvitati sotsiaalmaks 21 499 vähenenud töövõimega töötaja eest. Tööandjate eest väljamakstud sotsiaalmaksu summa oli augustis üle 2,9 miljoni euro.

Samal teemal

Tööl käivad inimesed saavad oma oskusi täiendada töötukassa toel
Töötukassa klientide ring laieneb
Töötukassa tegi ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määra senisele tasemele
Algab üle-eestiline infopäevade sari vähenenud töövõimega inimestele
Tagid:
statistika, töötus, töötu, vähenenud töövõimega inimene, Töötukassa, Eesti

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30