06:53 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
26 0 0

Nädalavahetusel toimunud Eesti suurimal rahvaspordisündmusel osales üle 18 000 liikumisharrastaja kõigist Eesti maakondadest ja rekordiliselt 56 riigist

TALLINN, 12. september — Sputnik. SEB Tallinna Maratoni võitis keenialane Kiprotich Kirui maailmaklassi kuuluva ajaga 2:09.22, mis on nii Baltimaades kui ka Põhjamaades joostud maratonide rekord. Kokku on ainult 10 linna Euroopas, kus on sel aastal kiiremini joostud kui Tallinnas: London, Pariis, Rooma, Milano, Hamburg, Viin, Praha, Rotterdam, Linz, vahendab Raepress.

Tallinnasse saabus esmakordselt jooksma üle 3000 väliskülalise kokku 56 riigist. Vähe on neid riike, kus spordivõistlusest võtavad korraga osa nii president kui ka peaminister. Koos tuhandete teistega osalesid Tallinna maratonil president Kersti Kaljulaid, kes jooksis poolmaratoni, ning peaminister Jüri Ratas, kes võttis 10 km rajale kaasa ka korvpalli. Kahte korvpalli põrgatades läbis Marti Medar maratoniraja Guinnessi rekordit tähistava ajaga 3:54.16.

SEB Tallinna Maratoni austas oma kohaloluga ka Rahvusvahelise Maratonide ja Pikamaajooksude Assosatsiooni (AIMS) esindaja Frank Baillie, kes tunnustas eestlaste korraldusvõimet: "Väga hea meel on viibida Eestis, kui siin toimub Euroopa Liidu eesistumine. Eestlased korraldavad üritusi väga professionaalselt. Ootan juba väga järgmise aasta AIMS-i kongressi – Eesti võitis selle korraldusõiguse väga tihedas ja kõrges konkurentsis."

Sputnik Eesti ennustas õigesti Tallinna poolmaratoni võitja
© Sputnik / Александра Черняк, Андрей Петров

Järgmise aasta 6.-8. septembril toimub Tallinnas 22. AIMS-i kongress. Maineka ülemaailmse kongressi korraldamine tähendab kogu Eestile ja Tallinnale suurt tunnustust, vastutust ja võimalust.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf hindab kõrgelt Tallinna Maratoni ja Eesti võimalust korraldada AIMS-i kongressi: "Tallinna Maraton on kahtlemata suursündmus Tallinna linna jaoks. September on teadupärast keskkonnasõbraliku liikumise kuu ja mis sobiks siia paremini kui üks suur jooksupidu.

Samuti on hea meel võõrustada Tallinnas järgmisel aastal AIMS-i konverentsi. See on ka linna jaoks suur tunnustus, et just siin otsustati korraldada ülemaailmne mainekas jooksusõprade kongress."

Järgmine Tallinna Maraton joostakse Eesti 100. juubeliaastal 7.-9. septembril.

Sputnik osales Tallinna maratonil >>

Samal teemal

Tallinna maratoniga kaasnevad liikluspiirangud
September on keskkonnasõbraliku liikumise kuu
Tagid:
sügisjooks, jooks, rekord, eesistumine, SEB Tallinna Maraton, Jüri Ratas, Kersti Kaljulaid, Kiprotich Kirui, Tallinn

Peamised teemad