23:23 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
7710

Kolmapäeval ja neljapäeval toimub Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames kõrgetasemeline rahvusvaheline konverents "Tulevikutöö – uus reaalsus, uued lahendused"

TALLINN, 13. september — Sputnik. Konverents toob Eestisse tippjuhid ning poliitikakujundajaid töö-, sotsiaal-, haridus- ja e-riigi valdkonnast üle kogu maailma, seisab eesistumise kodulehel. Põhifookuses on arutelud, kuidas tehnoloogia areng ning muutuv majandusmaastik mõjutab meie tööd ja selle kvaliteeti. Konverentsi avab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, konverentsi võõrustajaks on Eesti tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Tulevikutöö konverentsil jagavad oma kogemusi tippjuhid, teadlased ja eksperdid, kes räägivad, kuidas saaks praktiliste digilahenduste abil kaasa aidata tööhõive suurenemisele, korralike töökohtade tekkimisele ning piisava sotsiaalse turvalisuse loomisele. Konverentsil peatutakse ka oskustel ning otsitakse lahendusi, kuidas tulevikus töötajate oskused ja töökohad kokku sobivad.

"Peame kasutama digitaliseerimise ja automatiseerimise pakutavaid võimalusi töömaailma kujundamisel nii, et sellest saavad kasu nii töötajad, tööandjad kui ka ühiskond tervikuna," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

"Veelgi olulisem on mõista tulevikutöö mitmekesisust ning kohandada haridussüsteem tuleviku vajadustele vastavaks. Teame, et hinnanguliselt 65% praegustest koolilastest töötab tulevikus töökohtadel, mida ei ole veel olemas. Siin hakkavad olulist rolli mängima meeskonnatöö, paindlikkus, loomulikult e-oskused ja tahe ennast arendada, et ka täiskasvanuna pidevalt edasi ja juurde õppida," lisas minister.

Kuidas digitaalsed terviseandmed Euroopas turvaliselt liikuma panna? >>

Tulevikutöö konverents toob Tallinnasse 30 esinejat. Oma teadmisi jagavad Soome endine peaminister ja OECD asepeasekretär Mari Kiviniemi, kes räägib rahvusvahelistest väljakutsetest uues töömaailmas ning sellest, kuidas vähendada oskuste lõhet, ja seda, et tulevikus ei vasta paljude inimeste kvalifikatsioon enam tööandja vajadustele.

LinkedIni esindaja Barbara Wittmann teeb ettekande teemal "Tuleviku oskused ja tuleviku töötajad — kuidas need omavahel kokku sobivad?". Iarla Flynn Google´ist räägib konverentsil oskuste arendamisest ja talendijuhtimisest tuleviku töökohas.

Rahvastikuprobleemid olid luubi all >>

Oma kogemusi annab edasi Mike Feerick, kelle asutatud üleilmsel õppeplatvormil ALISON on üle 10 miljoni kasutaja, kes osalevad kokku üle 800 tasuta kursusel. Tallinnasse tulevad ka Kanada e-õppe platvormi eCampusOntario juht ning maailma juhtiva mõttekoja McKinsey Global Institute'i direktor.

Lisaks esinevad konverentsil Euroopa Parlamendi liikmed, Euroopa Komisjoni kõrged esindajad, Euroopa Liidu liikmesriikide ministrid, juhid Euroopa Ametiühingute Keskliidust (ETUC) ning Euroopa tööandjate katuseorganisatsioonist BusinessEurope.

Kokku osaleb konverentsil üle 300 külalise, teiste hulgas Prantsuse digiminister, Liechtensteini asepeaminister, Läti heaoluminister, Euroopa tippametnikud, sotsiaalpartnerid ning ettevõtete juhid.

Tänasel avapäeval on fookuses ettekanded, mis käsitlevad töötingimusi ning sotsiaalkaitset. Aruteludes on põhiküsimus, kuidas tööandja ja töötajana kohaneda tööelu muutustega. Homme keskendutakse rahvusvahelistele väljakutsetele uuenenud töömaailmas, digitaalajastu oskustele ja nende õppimisele ning otsitakse lahendusi, kuidas võidelda oskuste lõhega.

Ettepanekud tulevikutöö kohta edasiseks ELi poliitikakujundamiseks edastab Eesti töö-, sotsiaal- ja terviseministrite kohtumisel detsembris.

Konverentsi veebiülekannet saab jälgida videote lehelt.

Kohtumisel kõlanud ettekanded lisatakse konverentsi ajal ka ürituse lehele.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
IT, tehnoloogia, töötaja, tööandja, töö, tulevik, konverents, Tulevikutöö – uus reaalsus, uued lahendused, eesistumine, Jevgeni Ossinovski, Kersti Kaljulaid, Tallinn

Peamised teemad