11:22 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
5410

Eesti kaitseväe meditsiiniüksus osaleb esimest korda NATO suurimal meditsiiniõppusel Vigorous Warrior Saksamaal, kus harjutatakse reageerimist võimalikule bioloogilise ründe ja saaste intsidendile

TALLINN, 15. september — Sputnik. "Eesti on NATO meditsiiniõppusel esindatud suurelt, meie poolt on välja pandud üks õppuse viiest välihaiglast koos kogu vajaliku varustuse ja meeskonnaga," ütles Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane, seisab kaitseväe kodulehel.

Kaitseväelased harjutavad suurõnnetuse lahendamist koos tsiviilmeditsiini töötajatega
© Foto : Kaitseväe Peastaap / Karl Alfred Baumeister, Karl Johanson

"Õpime ka seda, kuidas läbida vajalikud administratiivsed kooskõlastused, varustus kohale toimetada ja rahvusvahelises keskkonnas teiste meditsiiniüksustega integreeritult töötada," ütles kolonelleitnant Varblane, kelle sõnul annab õppus ka ülevaate probleemidest, mis võivad ette tulla meditsiiniüksuse reaalsel saatmisel missioonile.

Eesti kasutab esmakordselt erakorralise meditsiinirühma konteinerpõhist varustust, mis on arendatud ja toodetud Eestis. Eesti meditsiiniüksus sooritab õppusel osalejatest ainsana ka manöövri ehk ümberpaigutuse ühest asukohast teise.

Vigorous Warrior 2017 õppusest Saksamaal võtavad osa NATO 27 liikmesriigi esindajad, nende seas esmakordselt Eesti jalaväebrigaadi meditsiinikompanii erakorralise meditsiini rühm. NATO meditsiini oivakeskuse korraldatud suurõppuse eesmärk on harjutada ja hinnata koostöö- ja manöövervõimet NATO liikmes- ja partnerriikide vahel ning harjutada reageerimist võimalikule bioloogilise ründe ja saaste intsidendile.

Maikuus Kevadtormi raames peetud meditsiiniõppusel TervEx lahendasid kaitseväelased koos kiirabi-, haigla- ja häirekeskuse töötajatega masskannatanutega õnnetusjuhtumit. Kolm päeva kestval õppusel oli mitu etappi. Stsenaariumi järgi juhtus kaitseväe sõidukitega liiklusõnnetus, mille tulemusel sai kannatada ligi 50 inimest.

Õppusel osaleb lisaks kaitseväele Tallinna kiirabi, Karell kiirabi, Rakvere haigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla ning häirekeskus.

"Õppuse põhieesmärk on treenida kiirabi, haigla ja kaitseväe koostööd ja see on sujunud. Esimesel päeval said kõik kannatanud päästetud," ütles õppuse juht kolonelleitnant Ahti Varblane. Ta lisas, et Eesti riigikaitses toetub tervishoiusüsteem tsiviilmeditsiinile, mistõttu on kahe struktuuri vaheline koostöö võtmetähtsusega.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
õppused, meditsiin, Vigorous Warrior, NATO, kaitseministeerium, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad