20:05 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Eesti osaleb NATO suurimal meditsiiniõppusel

Eesti osaleb NATO suurimal meditsiiniõppusel

© Foto : Kaitseväe Peastaap / Ardi Hallismaa
Eesti uudised
lühendatud link
2810

Eesti kaitseväe meditsiiniüksus osaleb esimest korda NATO suurimal meditsiiniõppusel Vigorous Warrior Saksamaal, kus harjutatakse reageerimist võimalikule bioloogilise ründe ja saaste intsidendile

TALLINN, 15. september — Sputnik. "Eesti on NATO meditsiiniõppusel esindatud suurelt, meie poolt on välja pandud üks õppuse viiest välihaiglast koos kogu vajaliku varustuse ja meeskonnaga," ütles Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane, seisab kaitseväe kodulehel.

Kaitseväelased harjutavad suurõnnetuse lahendamist koos tsiviilmeditsiini töötajatega
© Foto : Kaitseväe Peastaap / Karl Alfred Baumeister, Karl Johanson

"Õpime ka seda, kuidas läbida vajalikud administratiivsed kooskõlastused, varustus kohale toimetada ja rahvusvahelises keskkonnas teiste meditsiiniüksustega integreeritult töötada," ütles kolonelleitnant Varblane, kelle sõnul annab õppus ka ülevaate probleemidest, mis võivad ette tulla meditsiiniüksuse reaalsel saatmisel missioonile.

Eesti kasutab esmakordselt erakorralise meditsiinirühma konteinerpõhist varustust, mis on arendatud ja toodetud Eestis. Eesti meditsiiniüksus sooritab õppusel osalejatest ainsana ka manöövri ehk ümberpaigutuse ühest asukohast teise.

Vigorous Warrior 2017 õppusest Saksamaal võtavad osa NATO 27 liikmesriigi esindajad, nende seas esmakordselt Eesti jalaväebrigaadi meditsiinikompanii erakorralise meditsiini rühm. NATO meditsiini oivakeskuse korraldatud suurõppuse eesmärk on harjutada ja hinnata koostöö- ja manöövervõimet NATO liikmes- ja partnerriikide vahel ning harjutada reageerimist võimalikule bioloogilise ründe ja saaste intsidendile.

Maikuus Kevadtormi raames peetud meditsiiniõppusel TervEx lahendasid kaitseväelased koos kiirabi-, haigla- ja häirekeskuse töötajatega masskannatanutega õnnetusjuhtumit. Kolm päeva kestval õppusel oli mitu etappi. Stsenaariumi järgi juhtus kaitseväe sõidukitega liiklusõnnetus, mille tulemusel sai kannatada ligi 50 inimest.

Õppusel osaleb lisaks kaitseväele Tallinna kiirabi, Karell kiirabi, Rakvere haigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla ning häirekeskus.

"Õppuse põhieesmärk on treenida kiirabi, haigla ja kaitseväe koostööd ja see on sujunud. Esimesel päeval said kõik kannatanud päästetud," ütles õppuse juht kolonelleitnant Ahti Varblane. Ta lisas, et Eesti riigikaitses toetub tervishoiusüsteem tsiviilmeditsiinile, mistõttu on kahe struktuuri vaheline koostöö võtmetähtsusega.

Tagid:
õppused, meditsiin, Vigorous Warrior, NATO, kaitseministeerium, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30