22:18 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
60 0 0

Teisipäeval Savisaare protsessil andsid tunnistuse Sulev Seppik ja tema isa, tuntud poliitik Ain Seppik valdusettevõttest Bravotex, mis oli andnud kohtualusele Edgar Savisaarele 2009. a 173 000 eurose laenu

TALLINN, 19. september — Sputnik. Ain Seppiku väitel oli Edgar Savisaarel vaja raha lahutuseks abikaasast Viljast ja ilmselt pöördus Savisaar tema poole laenu saamiseks põhjusel, et abielulahutus on diskreetne teema ja ta tahtis seda ajada avalikkuse eest varjus, kirjutab Pealinn.

Edgar Savisaarele esitatud süüdistuses seisab, et 2009. a oktoobris sõlmis Edgar Savisaar OÜ-ga Bravotex (juhatuse liikmed Siim ja Sulev Seppik) laenulepingu, millega võttis Savisaar Bravotexilt lühiajaliselt laenu kogusummas 173 073 eurot.

Peale laenusumma laekumist esitas Savisaar pangale SEB avalduse, millega soovis enda ja AS SEB Pank vahel sõlmitud laenulepingu ning Vilja Savisaare ja SEB vahel sõlmitud laenulepingu ennetähtaegselt lõpetada ja laenud kogusummas 209 123 eurot enda SEB arvelduskontol olevatest vahenditest tagasi maksta.

Hiljem, detsembris 2009 maksis Savisaar Seppikutele omakorda ise võla tagasi, kasutades Sveitsi vahendusfirmat Pipa Business Corporation, mida prokuratuur käsitleb rahapesuna, sest Seppikutele tagasi makstud raha olevat prokuratuuri arvates hämarat päritolu. Raha ise tuli fondist Arsai investments, mis oli loodud, toetamaks keskerakondlikku maailmavaadet.

"Peaasi, et sain oma võla tagasi," ütles Sulev Seppik, kelle sõnul teda ei huvitanud, et laenatud raha tuli tagasi just Pipa Business Corporationi kaudu, mitte Savisaare käest isiklikult. Seppiku sõnul soovinud ta, et laen tagastataks mitte Bravotexile, vaid ettevõttele PA Shipping Ltd. Laen maksti Savisaare poolt tagasi 8. detsembril 2009.

Kohtuprotsess Edgar Savisaare üle algas juunikuus. See, et Savisaarel tuleb kohtu ette astuda, sai lõplikult selgeks juuni alguseks, kui kohtuarstlik ekspertiis leidis, et ametist tagandatud Tallinna linnapea on vaatamata oma kehvale tervisele siiski suuteline kohtuprotsessil osalema.

Juuni istung lõppes sellega, et kohus kutsus altkäemaksu võtmises süüdistatavale 67-aastasele poliitikule kõrge vererõhu tõttu kiirabi, pärast mida veetis Savisaar mitu päeva haiglas.

Juunis kohtuarstina tunnistajapingis olnud Marika Väli lausus ekspertiisile tuginedes, et Savisaart võib järjest üle kuulata umbes 45 minutit kuni üks tund ja seejärel oleks vaja pidada umbes pooletunnine paus. Savisaare kuulamise aeg võib ka poolteist tundi olla, kui viimane sellega ise nõus on.

Savisaarel on diagnoositud mitu haigust, millest tervistumine ei ole tänase arstiteaduse taseme juures võimalik: veresoonte aterosklerootiline kahjustus, südame isheemiatõbi, läbipõetud südamelihase infarkt, südamepuudulikkus, raske kõrgvererõhktõbi, diabeet, amputeeritud alajäse.

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
istung, laen, süüdistus, OÜ Bravotex, kohus, Vilja Savisaar, Ain Seppik, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad