04:42 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
10650

Kaitseväe keskpolügoonil leiab 25. septembrist 1. oktoobrini aset Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna (LõMKR) õppekogunemine ja suurõppus "Sibul 2017"

TALLINN, 24. sept — Sputnik. Lõuna-Eesti malevad koostöös Eestis asuva NATO lahingugrupiga harjutavad konventsionaalse lahingutegevuse oskusi, seisab Kaitseliidu kodulehel.

Õppuse "Sibul 2017" stsenaariumi kohaselt viivad Kaitseliidu LõMKR lahing- ja tagalakompaniid läbi kaitsetegevusi ning neid ründavad kergjalaväekompaniid, keda toetab NATO lahingugrupp. 

Kaitseliidu Tartu maleva pealiku ja õppuse juhi kolonelleitnant Kalle Köhleri sõnul võtab õppus kokku Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevate kolmeaastase õppetsükli ning valmistab staabid ja üksused ette järgmisel kevadel toimuvaks Kaitseväe suurõppuseks "Siil 2018".

"Samuti annab liitlaste osalemine õppusel kaitseliitlastele suurepärase võimaluse harjutada koostööd Eestis asuvate NATO lahingüksustega," lisas ta.

Kaitseväe keskpolügoonil aset leidev õppus toimub eskaleeruvalt, mis tähendab, et riigikaitselise õppekogunemise (RÕK) raames kogunevad esimesel päeval staap ja kompaniiülemad-rühmaülemad, seejärel jaoülemad ja erialaspetsialistid ning neljapäeval koguneb ülejäänud isikkoosseis. RÕK lõpeb reedel ning läheb laupäeval sujuvalt üle õppuseks "Sibul 2017".

8.-10. septembrini toimub Ida- ja Lääne-Virumaal Kaitseliidu taktikaõppus Põhjakonn, vahendas Sputnik Eesti.

Juba üheksandat korda korraldatud õppus käis nelja Virumaa valla territooriumil. Lisaks Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu, Leedu, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide üksustele osalesid esmakordselt ka liitlased Prantsusmaalt, Kanadast ning Lätist.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
suurõppus, õppus, Sibul 2017, LõMKR, kaitseliit, NATO, Lõua-Eesti

Peamised teemad