00:43 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
20 0 0

Tallinna Energiaagentuur ja Keskkonnaamet koostöös Eesti Messidega korraldab Tallinna Energiapäeva tähistamiseks energiamessi "Kütame!"

TALLINN, 25. sept — Sputnik. Üritus toimub 30. septembril kell 10.00-16.00 Järve keskuse messialal. Messi pealaval toimuval auhinnagalal pärjatakse "Aasta Energiategu 2017" avalikku tunnustamist väärivad ettevõtmised ja saavutused, teatab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Messi missiooniks on harida energiatarbimisega kokkupuutuvaid elanikke ning edendada (energia)säästlikku ja tarka käitumist igapäevaeluks vajalike oskuste osas.

Energiamessi platsimessil tutvustatakse uusi tooteid ja lahendusi nii eramute kui korterite kütmiseks, jahutamiseks, ventileerimiseks kui ka energiasäästuks. Messil toimuvad praktilised rahvakoolitusprogrammid "Eesti rahva energiakool", mille käigus jagatakse igapäevaeluks vajalikke teadmisi ja praktilisi oskusi.

Platsimessi külastaja saab muuhulgas vastuse ka neile küsimustele: kuidas vähendada oma eluaseme küttekulusid; millega on kõige kasulikum kütta; kas eelistada maakütet või õhk-vesi soojuspumpa; elektriküte või gaasiküte – kumba eelistada; kuidas ja millega õigesti ahju kütta; kas ventilatsioon hoiab küttekulusid kokku; kuidas arvutada soojuspumba elektrikulu; kas saan oma vana küttesüsteemi uuega ühildada; kas saan oma eramu madalenergiamajaks ehitada; mitu päikesepaneeli mul vaja oleks, et maja soojaks saaks ehk kas võiksin kaaluda päikeseenergia kasutamist; kuidas ise korstent puhastada; kuidas arvutada küttekulu jne.

Ülemaailmne liikumine Earth Hour ehk Maa tund
© Sputnik / Макс Ветров

Mess pakub ka rikkalikku kultuurikava ning peaesinejateks on Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Üleriigilist tähelepanu ja aastaauhinda väärivate saajate kohta oodatakse infot aadressile energiategu@energiamess.ee. Ettepanekuid võivad teha nii omavalitsused kui ka energiavaldkonna erialaliidud ja —organisatsioonid.

Olgu tegemist suurettevõtte või talupidajaga, kõik tublid energiateod väärivad tunnustamist. Selleks võib olla näiteks sõnnikust elektri tootmise alustamine talus, päikesepaneelide paigutamine kortermajale, biojäätmejaama ehitus, uue tuulegeneraatorimudeli leiutamine või säästliku mõtteviisi programmi läbiviimine koolides.

Tagid:
tarbimine, energia, energiamess, Keskkonnaamet, Tallinn

Peamised teemad