09:51 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
4410

Tallinn otsib jõulupuud - Kesklinna valitsus tegeleb juba paar nädalat Raekoja platsile sobiva jõulukuuse leidmisega

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. "Kuna Leelo Tungal on luuletanud, et "Kõige ilusam jõulupuu linna ei tule…", püüame pealinna esindusväljakule leida siis vähemalt paremuselt teise jõulukuuse," ütles Kesklinna vanem Taavi Pukk. "Kõik maa- ja metsaomanikud, kelle valdustes kasvab uhkeid käharaid kuusepuid, on oodatud oma pakkumist tegema."

Tartu hakkab jõulukuuske otsima
© Фото : Алексей Серов

Raekoja platsi jõulupuuks võib traditsioonilise kuuse kõrval sobida ka nulg, seisab Kesklinna valitsuse kodulehel. Valiku tegemisel arvestatakse puu välimust, hinda ja kaugust Tallinnast.

Pakutav puu peab olema vähemalt 15–20 m kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe, kasvama lagedal hästi juurdepääsetavas kohas ning mitte kaugemal kui 150 km Tallinnast. Puu lähedal ei tohi olla elektriliine, mis võivad takistada kraana tööd puu langetamisel ja pealelaadimisel. Jõulupuud võivad pakkuda maaomanikud või peab pakkujal olema maaomaniku kirjalik luba.

Kesklinna valitsus ootab pakkumisi kuni 20. oktoobrini koos fotoga kuusest (või nulust), asukoha kirjelduse, puu kõrguse, omaniku kontaktandmete ja hinnasooviga e-aadressile Kylly.Annus@tallinnlv.ee. Lisateavet antakse telefonidel 645 7251 ja 514 6612.

Jõulupuu püstitatakse Raekoja platsile 9. novembril.

Ka Tartu linn otsib raekoja platsile sobivat jõulukuuske, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal. Tartu kuusk peab olema sirge, kahar, ühtlase võraga ja kasvukohal vähemalt 15 meetri kõrgune. Oluline on seegi, et kuusele pääseks ligi suuremõõtmelise tehnikaga. Kuuski võib pakkuda kuni 100 kilomeetri raadiuses Tartu linnast.

Pealinna jõulukuusk jõudis täna Raekoja platsile >>

Samal teemal

Jõulud ongi käes!
Pime aeg toob elektrist tingitud põlengute kasvu
Jõuluturg Raekoja platsil
Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks
Riigimetsast toodi 11 500 jõulukuuske
Tagid:
jõulupuu, kuusk, jõulud, Kesklinna valitsus, Taavi Pukk, Raekoja plats, Tallinn

Peamised teemad