15:12 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
9910

Harju Maakohus mõistis esmaspäeval riigikantselei endise töötaja Raine Eenma süüdi riigisaladusele ja salastatud välisteabele ebaseadusliku juurdepääsu võimaldamises, määrates talle kokkuleppemenetlusega vabaduskaotusliku karistuse

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. "Kohus karistas Eenmad kahe aasta ja nelja kuu pikkuse vangistusega. Sellest kolm kuud ja kümme päeva kuulub kohesele ärakandmisele. Ülejäänud karistust ei pöörata täitmisele kui ta kahe ja poole aasta pikkuse katseaja jooksul ei pane toime uusi kuritegusid," teatas riigiprokuratuuri pressiesindaja, vahendas Pealinn.

Riigiprokuratuur süüdistas Eenmad riigisaladusele ja salastatud välisteabele ebaseadusliku juurdepääsu võimaldamises. Kuritegu seisnes selles, et Raine Eenma viis 2017. aastal riigikantselei turvaalalt välja riigisaladust ja salastatud välisteavet sisaldavaid teabekandjad, mida hoidis oma valduses kuni ta 29. juunil kuriteos kahtlustatavana kinni peeti ja teabekandjad tema juures teostatud läbiotsimise käigus ära võeti.

Lisaks riigisaladuse avalikustamisele mõisteti Eenmaa süüdi ka tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, kuna tema kodust leiti läbiotsimise käigus revolver ning 160 padrunit, mille omamiseks puudus tal luba.

Menetlust juhtinud riigiprokurör Inna Ombler selgitas pressiteate vahendusel, et salajasi dokumente tuleb käidelda korrektselt. "Antud juhul pole põhjust arvata, et Raine Eenma oleks salastatud dokumendid andnud edasi kõrvalistele isikutele, aga võimalus, et salastatud infole pääsevad ligi kõrvalised isikud, on olemas juba siis, kui selline info turvaalalt välja viiakse," selgitas riigiprokurör Ombler.

Kriminaalmenetluse viis läbi kaitsepolitseiamet ja juhtis riigiprokuratuur.

Meedia andmeil töötas Eenmaa riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo nõunikuna ning tema juurest leiti nii kaitsepolitsei kui ka teabeameti salajasi dokumente.

Tagid:
riigisaladus, vangistus, kuritegu, süüdistus, Harju maakohus, Raine Eenmaa, Eesti

Peamised teemad