00:57 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
3510

Tartu maakohtus astub teisipäeval kohtu ette Tartu vallavanem Aivar Soop, keda prokuratuur süüdistab toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tegi Tartu vallavanem Soop 2013. aasta 14. aprillist kuni 2015. aasta 11. juunini tehinguid sihtasutusega Emajõe Jõeriik, mille nõukogu liige ta ise on, vahendas ERR.

Kohus mõistis süüdi endise julgeolekuametniku Raine Eenma
© Sputnik / Вадим Анцупов

Süüdistuse kohaselt võttis ta selliste tehingutega Tartu vallale rahalisi kohustusi enam kui 100 000 euro eest SA Emajõe Jõeriik huvides.

Lisaks süüdistatakse vallavanemat selles, et aastatel 2013 ja 2014 tankis ta ebaseaduslikult oma isiklikku sõiduautosse ning kanistritesse rohkem kui 200 euro eest talle Tartu valla poolt usaldatud kütust.

Soobi sõnul pole ta lepingutega seotud.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püssi sõnul on äärmiselt kahetsusväärne kui inimene, kellele on usaldatud kogukonna raha kasutamine, ei pea selle kasutamisel kinni seadustest, vahendas Pealinn kevadel.

"Sellist käitumist ei ole võimalik õigustada ning selliste kuritegude menetlemine ja kohtusse saatmine on prokuratuuri jaoks prioriteetne," ütles Püss.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombleri sõnul tuleb omavalitsuste esindajatel väga kriitiliselt suhtuda otsustesse, mis puudutavad maksumaksja raha kasutamist.

"Avalikku ülesannet täitev ametiisik, sealhulgas omavalitsuse juht peab hoiduma selliste otsuste, toimingute ja tehingute tegemisest, mis toovad kasu kas talle endale või pereliikmetele, tuttavatele. Huvide konfliktsituatsioonides tuleb ametiisikul end otsustest taandada, et tagada erapooletu ja aus asjade edasine kulg. Enda suhtes tehtavast tehingu või otsusega seotud keelust üleastumine võib lisaks avalikkuse pahameele ja umbusaldusele tuua kaasa kriminaalmenetluse," lisas Ombler.

Tagid:
kohtuistung, vallavanem, süüdistus, Tartu maakohus, Aivar Soop, Tartumaa

Peamised teemad