00:05 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
3410

Neljapäeval, 5. oktoobril algab Eestis kohalike omavalitsuste volikogude valimise eelhääletus, valimistel kandideerib 11 804 inimest

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Esmaspäeval oli viimane päev, kui valla või linna valimiskomisjon võis tühistada kandidaatide registreerimisotsuse või registreerimata jäetud isikud registreerida. Seega osaleb kohalikel valimistel 11 804 kandidaati, seisab valimiste kodulehel.

Kõige enam kandidaate on Harjumaal

Kõige enam kandidaate on Harjumaal, kus 15-s linnas ja vallas pürib volikokku 1762 inimest. Samuti on üle tuhande kandidaadi osalemas nii Ida-Virumaal kui ka Lääne-Virumaal. Kaheksasse volikokku kandideerib Lääne-Virumaal 1141 ja Ida-Virumaal 1058 inimest.

30 Tallinna volikokku pürgijat on kriminaalkorras karistatud >>

Kõige vähem kandidaate on Hiiu maakonnas – Hiiumaa valla volikokku kandideerib 195 inimest. Tallinnas on kandidaate 1414, Tartus 360.

Kokku valitakse 79-s omavalitsuses 1729 volikogu liiget.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendama hakata novembris, vahendas Sputnik Eesti. Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel on välja töötatud tarkvara, mille abil saab turvariskiga ID-kaartide, elamisloa ja digi-ID elektroonilist osa uuendada alates novembrist.

"Praegu testime rakendust ning oleme andnud testkaardid ka pankadele, et nad saaksid proovida selle sobivust e-teenuste kasutamiseks. Uus tarkvara võimaldab inimestel kodust lahkumata oma ID-kaardi sertifikaadid ära uuendada ning kui kõik läheb plaani järgi, algab sertifikaatide uuendamise protsess selle aasta novembrist," ütles Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eID valdkonna juht ning töögrupi vedaja Margus Arm.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendama hakata novembris >>

ID-kaardi sertifikaate saab oma kodu- või tööarvutist kauguuendada kahe kuu jooksul ehk kuni detsembri lõpuni. Uuendamiseks tuleb arvutisse laadida alla ID-kaardi tarkvara uus versioon ja järgida ekraanil olevaid juhiseid. Jaanuarist kuni märtsi lõpuni saab sertifikaate uuendada vaid Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes. Alates aprillist tühistatakse kõik turvanõrkust omavate kaartide sertifikaadid, mis on jäänud selleks ajaks uuendamata.

Valimispäev on pühapäeval, 15. oktoobril. Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased alaliselt Eestis elavad inimesed.

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)
Tagid:
e-hääletamine, valimised, ID-kaart, KOV, Eesti

Peamised teemad