20:45 23. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1123
  • RUB71.0887
Tallinna Vanalinna tänavad on liiga kitsad ja käänulised

Rooda: betoontuvid ei kaitse Tallinna Vanalinna terroristide eest

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
6700

Portaali Sputnik Eesti eksperdi, sõjaväeluure (GRU) kõrgema eruohviteri Villem Rooda hinnangul osutuvad betoonist piirded Tallinna Vanalinna tänavail ilmselgelt mõttetuks maksumaksja raha raiskamiseks

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Autoroolis terroristi ilmumist pealinna tänavaile paraku välistada ei sa, kuid ajaloolisse linnaossa see hüpoteetiline mõrtsukas vaevalt küll ilmub, leiab Rooda.

Euroopa linnades transpordivahendite kasutamisega sooritatud terrorirünnakute analüüs, ütleb ekspert, osutab sellele, et tapjad on valinud välja rahvarohked kohad, elava liiklusega tänavad või näiteks sillad, mis on piisavalt pikad ja laiad, et oleks võimalik rahvahulka rammima kihutada.

Tallinna Vanalinna tänavad on liiga kitsad ja käänulised, et terroristile selline võimalus tagada.

Pealekauba on peaaegu kõigil teadaolevate autodega sooritatud terrorirünnakute puhul ründe täideviijad, olgu või kolmekordselt enesetapufanaatikud, ikkagi püüdnud varuda endale võimaluse kuriteopaigast põgeneda, ütleb Villem Rooda. Ja mõnedel juhtudel on see neil ka õnnestunud. Tallinna keskaegsete tänavate eripära aga ei võimaldaks terroristil minema sõita ega varjuda.

Betoontuvid linnarahva kaitsel

Nagu portaal Sputnik Eesti varem on kirjutanud, suureneb Tallinna südalinnas betoonist tänavapiirete hulk – nii kavatsevad pealinna võimud kaitsta jalakäijaid transpordivahenditega sooritatavate terrorirünnakute eest. Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on see vaid aja küsimus, millal keegi Eestis üritab autoga inimsumma rammida. Seetõttu kavatseb Tallinn rakendada aegsasti ettevaatusabinõusid, suurendades Vanalinna tänavatel tuvikujuliste ja vaasidena paigaldatud betoonpiirete hulka.

Vanalinn saab kaitsetõkked kaubikurünnakute vastu>>

"Paigaldame neid nii, et kauba- ja päästeautodel oleks võimalik läbi pääseda, kuid kihutada oleks võimatu," ütles Klandorf, lisades, et selle algatuse peamine eesmärk on mitte niivõrd piirata veoautode liiklust, kuivõrd välistada võimalus suure kiirusega kihutada.

Abilinnapea sõnul kerkivad uued piirded esmajärjekorras Raekoja platsile, kus on alati palju rahvast, enamjaolt turiste.

"Paljude külaliste jaoks algavad just sealt linna tutvustavad ekskursioonid. Enam pole mägede taga ka aeg, mil Raekoja platsile püstitatakse jõulukuusk ja tööd alustab tavapärane jõuluturg," selgitas Klandorf.

Samas tunnistas linnaametnik, et betoonist piirded ei kaitse kuidagi kirve või matšeetega hullumeelse eest – sel juhul on tarvis politsei abi.

Tagid:
terrorist, Villem Rooda, Kalle Klandorf, Tallinn

Peamised teemad